las śmieci

i

Autor: pexels zdjęcie ilustracyjne

Sprzątanie po zimie

Sąsiedzkie Sprzątanie Lasu. Zbiórka na osiedlu Podleśnym w Iławie! [AUDIO]

2023-03-22 10:30

W sobotę 25 marca po raz piąty w Iławie odbędzie się akcja sprzątania lasu za osiedlem Podleśnym. Do tej pory w ramach "Sąsiedzkiego sprzątania lasu" uczestnikom, a są nimi sami mieszkańcy, udało się uprzątnąć ponad tonę odpadów.

"Sąsiedzkie sprzątanie lasu" odbywa się w Iławie regularnie od 2019 roku

Celem akcji jest oczyszczenie z odpadów lasu za osiedlem Podleśnym. To popularne miejsce spacerów i rekreacji wśród mieszkańców Iławy. I to chętni mieszkańcy w tym przypadku biorą sprawy w swoje ręce, jednocześnie apelując: zadbajmy o czystość w mieście i w otaczających Iławę lasach.

Od 2019 roku udało nam się wspólnymi siłami usunąć z lasu ponad tonę odpadów - mówi Michał Młotek, inicjator akcji a prywatnie mieszkaniec osiedla Podleśnego. - Zlikwidowaliśmy też kilkanaście dzikich wysypisk, które znajdowały się przy leśnych drogach, głównie przy betonowej drodze prowadzącej w kierunku Wikielca - dodaje.

Trzeba pamiętać, że pozostawiane w lesie śmieci nie tylko szpecą krajobraz i zniechęcają do spacerów, ale też są śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt.

Sąsiedzkie Sprzątanie Lasu 2023. Mieszkańców os. Podleśnego i Iławy zaprasza Michał Młotek

Po sprzątaniu lasu będzie ognisko i kiełbaski

W tym roku na uczestników akcji, która potrwa jedną godzinę, czekać będzie ognisko z kiełbaskami.

Akcję "Sąsiedzkie sprzątanie lasu" zaplanowano na sobotę 25 marca. Zbiórka wszystkich chętnych pełnoletnich osób odbędzie się o godz. 11:00 na końcu ulicy 1 Maja, przed samym lasem, w okolicy popularnej górki.

Organizatorem "Sąsiedzkiego sprzątania lasu" jest radny Michał Młotek. Akcję wspiera Urząd Miasta Iławy, który zapewnia odbiór odpadów, Starostwo Powiatowe w Iławie, które przekazuje worki do odpadów oraz Nadleśnictwo Iława, które zorganizuje ognisko z kiełbaskami.

Nie możesz przyjść? Pomóż inaczej!

Organizatorzy proszą, by osoby, które w tym roku nie będą mogły wziąć udziału w "Sąsiedzkim sprzątaniu lasu", pomogły w inny sposób.

Wystarczy udostępnić informację o akcji w mediach społecznościowych i przekazać informację swoim znajomym.

sprzatanie lasu plakat

i

Autor: materiały organizatora
Depeche Mode - 5 ciekawostek o albumie “Songs Of Faith And Devotion” | Jak dziś rockuje?

QUIZ. Najważniejsze bitwy w dziejach świata. Pytamy tylko o to, kto z kim walczył! Łatwe?

Pytanie 1 z 13
Na start coś banalnego. W 1683 roku w bitwie pod Wiedniem polska armia dowodzona przez Jana III Sobieskiego walczyła z...