pociąg iława

i

Autor: PKP Cargo| PKP Intercity

Rzucali kamieniami w przejeżdzający pociąg

2020-03-30 13:01

Przed sądem rodzinnym i nieletnich w najbliższym czasie będzie tłumaczyło się trzech 16–latków z gminy Susz, którzy dla zabawy rzucali kamieniami w przejeżdżający pociąg pasażerski. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o tym, że młode osoby stoją na wiadukcie i rzucają kamieniami w pociąg. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce gdzie zastali trzech 16 – latków. Okazało się, że młodzi mieszkańcy gminy Susz dla zabawy rzucali z wiaduktu kamieniami w przejeżdżający pociąg pasażerski. Dzięki czujności świadka, który o wszystkim poinformował policjantów nie doszło do nieszczęścia. 16 –latkowie zostali zatrzymani i przekazani rodzicom, których funkcjonariusze poinformowali jakie konsekwencje niesie za sobą tak nieodpowiedzialne postępowanie. Młodzi mężczyźni w najbliższym czasie ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem wydział rodzinny i nieletnich.

Policja przypomina:
Rzucanie w jadący pojazd jest wykroczeniem jednak należy widzieć, że rzucony przedmiot może wybić szybę lub przestraszyć kierowcę bądź maszynistę, który w następstwie może wykonać niewłaściwy manewr i spowodować wypadek
Przepisy i sankcje karne to jedno, ale najważniejsze to zachowanie zdrowego rozsądku.