garaże

i

Autor: pixabay Przed policją zamknął się w garażu. Teraz zamknęli go za kratami

Przed policją zamknął się w garażu. Teraz zamknęli go za kratami

2022-03-30 12:58

Osoba, która popełniła przestępstwo lub wykroczenie, zawsze musi się liczyć z konsekwencjami. O tym właśnie przekonały się dwie osoby, które same nie chciały stawić się do zakładu karnego.

Policjanci każdy dzień swojej pracy rozpoczynają m.in. od zapoznawania się z listą osób poszukiwanych, aby zatrzymać osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. W działaniach tych niejednokrotnie bardzo przydaje się znajomość terenu i mieszkańców.

Okazało się, że na listę osób poszukiwanych tym razem trafił 48 – latek. Policjanci w trakcie czynności ustalili gdzie obecnie mieszka mężczyzna i natychmiast tam pojechali. Kiedy zauważyli szukanego mieszkańca powiatu iławskiego zatrzymali go. Okazało się, że 48 – latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Iławie ponieważ nie płacił alimentów.

Policjanci zatrzymali 48 – latka i przetransportowali go do zakładu karnego gdzie spędzi najbliższe 8 miesięcy.

Zamknął się od środka w garażu, pozbawiając możliwości ucieczki

Kolejnego poszukiwanego zatrzymali funkcjonariusze z patrolu. Mundurowi ustalili, że szukany 38 – latek powinien być w domu. Jednak kiedy przyjechali pod wskazany adres mężczyzny nie było.

Oprócz mieszkania postanowili sprawdzić jeszcze pomieszczania gospodarcze. Kiedy próbowali otworzyć drzwi od blaszanego garażu okazało się, że jest on zamknięty od środka. W związku z powyższym zdjęli drzwi z zawiasów i weszli do środka gdzie znaleźli szukanego 38 – latka.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i odwieźli do zakładu karnego za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna w więzieniu spędzi najbliższe 135 dni.

Czy dostałbyś się do wojska? Sprawdź się w naszym QUIZIE!

Pytanie 1 z 9
Czy w Polsce istnieje obowiązkowy pobór do wojska?
Powitanie reprezentacji Polski pod hotelem Monopol w Katowicach

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl