Pozyskane środki umożliwiły kompleksowe doposażenie:
- 3 pracowni językowych
- 3 pracowni nauk ścisłych
- 2 pracowni edukacyjno – terapeutycznych
- 4 pracowni komputerowych
- 3 pracowni aktywności fizycznych
- pracowni integracji sensorycznej.
Należy zaznaczyć, że każda z iławskich szkół podstawowych skorzystała z udziału w projekcie i otrzymała sprzęt. W oszacowaniu zapotrzebowania uczniów na poszczególne pracownie, wzięli udział dyrektorzy i nauczyciele wszystkich szkół, którzy przedstawili swoje propozycje.
Elementy doposażenia były rożne, od drobnych elementów wspierających działania terapeutyczne do wartych kilkadziesiąt tysięcy narzędzi edukacyjnych: trenażera do koszykówki, tablicy wyników czy wielostanowiskowych atlasów do ćwiczeń fizycznych. Ponadto zakupiono ponad 100 szt. laptopów lub komputerów, oprogramowanie do nauki obróbki graficznej oraz nauki jęz. angielskiego, serwery i urządzenia wielofunkcyjne. Nauczyciele w pracowniach komputerowych oraz językowych mają możliwość zarządzania całym systemem edukacyjnym będącym do dyspozycji uczniów.
Dzięki sugestiom nauczycieli zaplanowano i wyposażono, coraz bardziej potrzebne w pracy z dziećmi, pracownie edukacyjno – terapeutyczne oraz integracji sensorycznej. To umożliwi pracę z dziećmi ze spektrum autyzmu lub zaburzeniami natury sensorycznej. Do ich dyspozycji będą specjalnie dedykowane programy edukacyjne, maty interaktywne, sprzęt do ćwiczeń, gry interaktywne, zabawki edukacyjne i wiele innych narzędzi wsparcia.
Przekazaliśmy na ręce nauczycieli iławskich podstawówek ogromną ilość sprzętu, który przyczyni się do lepszej edukacji młodych iławianek i iławian. To kolejne pokolenia będą decydowały o rozwoju naszego miasta, dlatego staramy się im zapewnić jak najlepsze warunki do nauki i kształcenia swych pasji. Każda z wyposażonych pracowni jest ważna, ale przyznam, że najbardziej cieszy mnie utworzenie pracowni o charakterze terapeutycznym i integracyjnym. Dzięki nim nauczyciele będą mogli pracować z podopiecznymi nad niwelowaniem barier u najmłodszych uczniów. Pragnę podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu, począwszy od nauczycieli, a skończywszy na pracownikach urzędu miasta. Wykonali oni kolosalną pracę, której efekty mogą dostrzec Państwo w każdej iławskiej szkole podstawowej. – komentuje Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski.
Projekt został współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu: 895 588,35 zł
Polecany artykuł: