Edukacja

Prawie 900 tys. zł trafiło do iławskich szkół podstawowych

2024-03-19 16:26

Ponad 1000 szt. nowoczesnego sprzętu wspierającego edukację powędrowało do iławskich podstawówek. To efekt pozyskanych przez miasto Iława środków z funduszy europejskich.

Pozyskane środki umożliwiły kompleksowe doposażenie:

  • 3 pracowni językowych
  • 3 pracowni nauk ścisłych
  • 2 pracowni edukacyjno – terapeutycznych
  • 4 pracowni komputerowych
  • 3 pracowni aktywności fizycznych
  • pracowni integracji sensorycznej.

Należy zaznaczyć, że każda z iławskich szkół podstawowych skorzystała z udziału w projekcie i otrzymała sprzęt. W oszacowaniu zapotrzebowania uczniów na poszczególne pracownie, wzięli udział dyrektorzy i nauczyciele wszystkich szkół, którzy przedstawili swoje propozycje.

Elementy doposażenia były rożne, od drobnych elementów wspierających działania terapeutyczne do wartych kilkadziesiąt tysięcy narzędzi edukacyjnych: trenażera do koszykówki, tablicy wyników czy wielostanowiskowych atlasów do ćwiczeń fizycznych. Ponadto zakupiono ponad 100 szt. laptopów lub komputerów, oprogramowanie do nauki obróbki graficznej oraz nauki jęz. angielskiego, serwery i urządzenia wielofunkcyjne. Nauczyciele w pracowniach komputerowych oraz językowych mają możliwość zarządzania całym systemem edukacyjnym będącym do dyspozycji uczniów.

Dzięki sugestiom nauczycieli zaplanowano i wyposażono, coraz bardziej potrzebne w pracy z dziećmi, pracownie edukacyjno – terapeutyczne oraz integracji sensorycznej. To umożliwi pracę z dziećmi ze spektrum autyzmu lub zaburzeniami natury sensorycznej. Do ich dyspozycji będą specjalnie dedykowane programy edukacyjne, maty interaktywne, sprzęt do ćwiczeń, gry interaktywne, zabawki edukacyjne i wiele innych narzędzi wsparcia.

Przekazaliśmy na ręce nauczycieli iławskich podstawówek ogromną ilość sprzętu, który przyczyni się do lepszej edukacji młodych iławianek i iławian. To kolejne pokolenia będą decydowały o rozwoju naszego miasta, dlatego staramy się im zapewnić jak najlepsze warunki do nauki i kształcenia swych pasji. Każda z wyposażonych pracowni jest ważna, ale przyznam, że najbardziej cieszy mnie utworzenie pracowni o charakterze terapeutycznym i integracyjnym. Dzięki nim nauczyciele będą mogli pracować z podopiecznymi nad niwelowaniem barier u najmłodszych uczniów. Pragnę podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu, począwszy od nauczycieli, a skończywszy na pracownikach urzędu miasta. Wykonali oni kolosalną pracę, której efekty mogą dostrzec Państwo w każdej iławskiej szkole podstawowej. – komentuje Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski.

Projekt został współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu: 895 588,35 zł

sanah zdradziła plany na przyszłość. Fani mają powody do radości!

Quiz - tych Polaków zna każdy. 10/10 to obowiązek

Pytanie 1 z 10
Kim była Maria Skłodowska-Curie?