tematyczne turnieje wiedzy

Poznaliśmy zwycięzców XXIV Powiatowego Turnieju Motoryzacyjnego w powiecie iławskim

2024-04-26 14:18

Młodzież ze szkół na terenie powiatu iławskiego pod czujnym okiem policjantów, strażaków i wolontariuszy PCK rywalizowała w ramach „XXIV Powiatowego Turnieju Motoryzacyjnego”. W tegorocznych zmaganiach najlepsza okazała się drużyna Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 r. w Iławie, która reprezentować będzie nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich.

Na terenie Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku  odbył się  „XXIV Powiatowy Turniej Motoryzacyjny”. Uczestników zmagań reprezentujących 5 szkół z terenu powiatu iławskiego powitała Dyrektor Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku  Pani Elżbieta Gościńska wspólnie ze Starostą Powiatu Iławskiego Panem Bartoszem Bielawskim, Komendantem Powiatowym Policji w Iławie p.o Kierownika referatu kontroli ruchu drogowego mł. asp. Dawidem Zawadzkim, a także p.o Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Iławie mł. bryg. Marcinem Wiśniewskm.

Głównym celem corocznie organizowanego  turnieju jest  działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności  popularyzowanie wśród młodzieży znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej. Ponadto, uczestnicy turnieju mieli szansę  zmierzyć się w konkurencjach z zakresu znajomości podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowej obsługi samochodu.

W tegorocznym turnieju udział wzięły drużyny z Iławy, Susza i Lubawy. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwało jury składające się z policjantów Komendy Powiatowej Policji w Iławie, strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie i wolontariuszy PCK. Składowi jury przewodniczył p.o Kierownika referatu kontroli ruchu drogowego mł. asp. Dawid Zawadzki.

Poszczególne szkoły wystawiły drużyny trzyosobowe, które rywalizowały między sobą w trzech konkurencjach sprawnościowych oraz teście teoretycznym  wiedzy o ruchu drogowym.  Uczestnicy musieli wykonać m.in. test Stewarta, przygotować samochód do jazdy, a także zmierzyć się z teoretycznym i praktycznym zadaniem dotyczącym udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Tu sędziowie oceniali też szybkość reakcji, wiedzę i zaradność przy ratowaniu poszkodowanego.

W tegorocznym turnieju zwyciężyli uczniowie Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 r. z Iławy, drugie miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół im. Konstytucji III Maja, zaś na trzecim miejscu uplasowała się drużyna reprezentująca Zespół Szkół im. Stefana Żeromskiego w Iławie.

Specjalny puchar ufundowany przez Komendanta Powiatowego Policji w Iławie otrzymał  Tobiasz Ruczyński uczeń Zespołu Szkół im. Konstytucji III Maja w Iławie, który zdobył najwyższą punktację  w teście wiedzy dotyczącym zasad i przepisów ruchu drogowego.

Czy zdałbyś maturę z geografii? By zaliczyć ten quiz, trzeba zdobyć 3/10 punktów!

Pytanie 1 z 10
Drugim najwyższym szczytem Polski jest: