Pożar w zakładach drobiarskich w Iławie. Podsumowanie działań [ZDJĘCIA]

2022-02-01 11:33

Pożar magazynu opakowań w zakładzie ANIMEX postawił nad ranem w poniedziałek (31.01) strażaków nie tylko z Iławy.

O godzinie 7:25 do dyżurnego iławskiej straży wpłynęło zgłoszenie o pożarze poddasza w magazynie opakowań iławskiej firmy Animex. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano kilkanaście zastępów gaśniczych.

Z uwagi na fakt, że w procesie technologicznym wykorzystywana jest instalacja amoniakalna konieczne było podjęcie natychmiastowych działań zmierzających do ograniczenia pożaru, tak aby nie przedostał się na część produkcyjną.

Silne zadymienie i wysoka tempera utrudniały pracę ratowników, konieczna więc była rozbiórka ścian i wycinanie otworów w pokryciu dachu celem obniżenia temperatury i usunięci gorących gazów pożarowych - tłumaczy Krzysztof Rutkowski, rzecznik iławskiej straży pożarnej.

Dalsze działania oprócz lokalizacji samego pożaru polegały na dalszym demontażu elementów z płyt warstwowych wypełnionych pianką. Celem sprawdzenia czy w przestrzeniach zamkniętych ścian i stropów nie znajdują się zarzewia ognia.

Przyczyny powstania pożaru badane są przez biegłego, on tez określi dotąd nieznaną przyczynę pożaru. W działaniach trwających 7 godzin uczestniczyło 48 strażaków.

Podczas pożaru panowało duże zadymienie co utrudniało gaszenie. Przy pomocy kamer termowizyjnych lokalizowano pożar oraz temperaturę w sąsiednich budynkach. W działaniach brało udział 15 zastępów PSP I OSP. Żadna z osób pracujących nie ucierpiała podczas pożaru. Działania zakończyliśmy około godz. 13:00 - dodają strażacy z OSP Ząbrowo

Quiz. Niezbędny składnik - bez czego nie przygotujesz szarlotki, a co jest potrzebne do budyniu i keczupu?

Pytanie 1 z 23
Charakterystyczny smak i aromat pierników uzyskamy dodając:
Jurek Owsiak przeprasza za Światełko do nieba. "Zgasimy światła"

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl