Jaki park linowy ma powstać w Iławie?

i

Autor: UM Iława

Powstanie nowa atrakcja w Ilawie. Park linowy dostał zielone światło

2022-07-27 11:03

Projekt nowoczesnego parku linowego dla dzieci i dorosłych jest już gotowy. Obiekt będzie wkomponowany w Lasek Miejski i złożony z czterech tras z różnym stopniem trudności.

- Naszym celem jest maksymalne wykorzystanie potencjału Iławy i stworzenie mieszkańcom oraz turystom jak najwięcej możliwości do atrakcyjnego spędzania wolnego czasu. Park linowy to coś zupełnie nowego, co z pewnością uatrakcyjni Lasek Miejski na ul. Sienkiewicza. To także odpowiedź na glosy mieszkańców, którzy zgłaszali propozycję takiego obiektu - mówi burmistrz Dawid Kopaczewski.

W projekcie zaplanowano 4 trasy, trzy rozpięte pomiędzy drzewami: treningową, grabową,dębową oraz jeden park złożony z 2 zespołów na słupach z przeszkodami.

-Obiekt będzie miał nowoczesną formę architektoniczną  i co ważne, powstanie z naturalnych materiałów, co pozwoli na harmonijne wkomponowanie w charakter terenu Lasku Miejskiego- wyjaśnia Magdalena Szcześniak, kierownik Wydziału inwestycyjnego Urzędu Miasta Iławy.Trasy zostaną utworzone z wykorzystaniem istniejących drzew:

  • TRASA „TRENINGOWA”Przeznaczona dla osób, które będą korzystać z parku linowego. Użytkownik zostanie przeszkolony przez instruktora z zasad korzystania oraz działania asekuracji ciągłej i stosowaniu bloczka zjazdowego przy zjazdach. Wysokość trasy: do 0,5 m nad poziomem gruntu Długość trasy: 17,91m
  •  TRASA „GRABOWA” - TRASA ŁATWA (NISKA)Trasa przeznaczona dla osób w wieku od 6 lat i wzroście min. 120 cm. Konstrukcja złożona z drewnianych platform o wymiarach min.140×140cm oraz przeszkód linowych różnego typu. Trasa będzie przebiegała na wysokości 1,5-4,5m nad ziemią. Pomiędzy platformami zaprojektowano 16 przeszkód linowych, w tym między innymi zjazd tyrolski zlokalizowany mniej więcej pośrodku trasy. Dodatkowo zjazd linowy zabezpieczony będzie materacami zainstalowanymi wokół drzewa, a platforma dojazdowa będzie składać się z części płaskiej oraz skośnej. W celu zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, użytkownicy trasy zostaną wyposażeni w indywidualny sprzęt chroniący przed upadkiem z wysokości. Wszystkie aktywności na tej trasie każdy użytkownik zabawy będzie wykonywać w zabezpieczeniu systemem ciągłej, nieprzerwanej asekuracji. Oznacza to, że rozpoczynając, trasę użytkownik przyłączy swój karabinek do systemu asekuracyjnego, a następnie pokona całą trasę, nie odpinając go, aż do zakończenia trasy.Długości poszczególnych przeszkód wynoszą od 4,00m do 16,93m oraz zjazd tyrolski o długości zjazdu około25,80m. Łączna długość trasy wynosi 181,87m.
  • TRASA „DĘBOWA” - TRASA WYSOKA (TRUDNA)Trasa przeznaczona dla osób w wieku od 8 lat i wzroście min. 140 cm. Wysokość trasy ok. 3,9-6,9m nad ziemią. Oprócz znacznej wysokości trudność będą stanowiły przeszkody, które na pierwszy rzut oka będą wydawały się podobne do tych z trasy łatwej, ale zostały zaprojektowane tak, by ich pokonanie stanowiło większe wyzwanie. Przejście trasy wymaga większej sprawności i kondycji fizycznej. Konstrukcja złożona jest z drewnianych platform o wymiarach min. 140x140cm i przeszkód linowych o różnej konfiguracji. Trasa zakłada 12 przeszkód linowych, w tym dwa zjazdy tyrolskie na jej końcu. Zjazd linowy dodatkowo zabezpieczony będzie materacami zainstalowanymi wokół drzewa, a platforma dojazdowa będzie składać się z części płaskiej oraz skośnej. Użytkownicy trasy w celu zapewnienia odpowiedniego bezpieczeństwa zostaną wyposażeni w indywidualny sprzęt chroniący przed upadkiem z wysokości. Wszystkie aktywności na tej trasie, każdy uczestnik zabawy będzie wykonywać w zabezpieczeniu systemem ciągłej, nieprzerwanej asekuracji. Oznacza to, że rozpoczynając trasę, użytkownik przyłączy swój karabinek do systemu asekuracyjnego, a następnie pokona całą trasę, nie odpinając go, aż do zakończenia trasy. Długości poszczególnych przeszkód wynoszą od 1,96m do 20,34m oraz zjazdy tyrolski o długościach zjazdu około25,32m i 44,06m. Łączna długość trasy wynosi 169,38m.
  • TRASA „MAŁY PARK”(POZIOM TRUDNOŚCI ŁATWY - Dostępny również po godzinach pracy parku linowego)Będzie składała się z domków zamocowanych na różnych wysokościach, na stalowych słupach połączonych z żelbetowymi fundamentami. Stanowiska te połączone będą ze sobą mostami linowymi.Obiekt przeznaczony będzie dla dorosłych i dzieci,a różnorodność tras sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie. Pomiędzy domkami w małym parku zainstalowane zostaną kładki linowe z pełnym deskowaniem, wyposażone w system asekuracji zbiorowej w postaci siatek bezpieczeństwa po każdej stronie oraz z góry. Dodatkowo każdy most będzie zawierał różnego typu elementy uzupełniające, które uatrakcyjniają przejście parku linowego. W parkach linowych na drzewach będą liny asekuracyjne, a pomiędzy drzewami wykonane będą przejścia o różnym charakterze wykonane z drewna, lin i elementów uzupełniających takich jak: obręcze, opony itp.

Obiekt będzie idealnym miejscem do spędzenia wspólnego aktywnego dnia dla całych rodzin.

KASIA WĘSIERSKA ROBI TRIKI, LIL MASTI vs. LINKIEWICZ, KLIMA NA ABONAMENT, SAMBA POWRACA | ESKA XD #054

Tych słów używali nasi rodzice, dziś są już zapomniane. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 6
Pegeery to:
litery, krzyżówka