policja

i

Autor: KPP Iława zdjęcie ilustracyjne

Na sygnale

Powiat iławski: Pracował przy oczku wodnym i znalazł granat

2024-07-03 14:09

Niewybuchy odkrywane są podczas różnego rodzaju prac budowlanych czy w ogródku Tak też było na jednej z posesji w gminie Kisielice kiedy to mężczyzna podczas prac przy oczku wodnym znalazł niebezpieczny przedmiot.

We wtorek (2.07.2024 r.) kilka minut po godzinie 9:00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Iławie otrzymał zgłoszenie dotyczące ujawnienia niewybuchu podczas prac na posesji przy oczku wodnym. Na miejsce wysłano policjanta przeszkolonego z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Funkcjonariusz potwierdził, że we wskazanym miejscu znajduje się granat moździerzowy kal. 81 mm pochodzących z okresu II wojny światowej. Na tej podstawie patrol policji dokonał zabezpieczenia miejsca celem niedopuszczenia osób postronnych do momentu przyjazdu Saperów z Jednostki Wojskowej w Lidzbarku Warmińskim i podjęcia przez nich pocisku.

W związku z tym, że coraz częściej odnajdywane są materiały wybuchowe z czasów II Wojny Światowej, policja apeluje, aby pod żadnym pozorem samodzielnie nie przenosić tego typu znaleziska, jak również nie używać wobec niego żadnych narzędzi!

W takiej sytuacji należy o tym jak najszybciej powiadomić dyżurnego, a miejsce oznaczyć do czasu przyjazdu patrolu. Odpowiednio przeszkolony funkcjonariusz potwierdzi czy mamy do czynienia z niewybuchem, zabezpieczy miejsce zdarzenia i zawiadomi o tym patrol saperski.

Pijany kierowca wjechał w grupę pieszych

Disney QUIZ - Jak dobrze znasz księżniczki z bajek?

Pytanie 1 z 18
Która księżniczka Disneya miała ojca wynalazcę?