Złota Statuetka za całokształt pracy na rzecz osób z niepełnoprawnościami została przyznana Mirosławie Lewandowskiej, która jako pielęgniarka, a później nauczyciel zawodu w Medycznym Studiu Zawodowym, przez wiele lat niosła profesjonalną pomoc osobom chorym oraz kształciła kadry do pracy w tym wyjątkowym zawodzie. We wrześniu 2001 r. rozpoczęła pracę na stanowisku instruktora terapii w iławskim Warsztacie Terapii Zajęciowej.
- Otwarta, życzliwa, nastawiona na szeroko rozumianą współpracę i zaangażowana - pisze o nagrodzonej burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski. - Przyczyniła się do rozwoju usług na rzecz osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin w naszym w mieście. Niejednokrotnie poświęcała swój czas wolny na pomoc w organizacji różnych imprez, wycieczek i innych przedsięwzięć. Z uwagą i troską wsłuchiwała się w potrzeby osób, którymi się zajmowała. W 2020 r. przeszła na zasłużoną emeryturę, jednak nie zakończyła działalności społecznej.
Nagroda ,,Bratnia Dłoń została przyznana także pracownikom socjalnym Działu Pomocy Społecznej MOPS Iława.
- Najważniejszym celem dla pracowników socjalnych MOPS w Iławie jest wsparcie osób i rodzin w przezwyciężeniu trudnej sytuacji życiowej - pisze z-ca burmistrza Mariola Kamińska. - Otaczając podopiecznych troską, dają im poczucie bezpieczeństwa. Swoją wiedzą oraz troską otaczają osoby, które znalazły się w szczególnej sytuacji życiowej lub nie radzą sobie w codziennym życiu.
Pracownicy Socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Iławie w okresie stanu epidemiologicznego COVID-19 wykazali się szczególnym zaangażowaniem. Wspierali osoby starsze, niepełnosprawne oraz przebywające na kwarantannie poprzez rozwożenie i rozdawanie paczek świątecznych, obiadów, wydawanie żywności z Banku Żywności, robienie zakupów itp.
Kolejny nagrodzony to Witold Orzechowski. Długoletni Członek Stowarzyszenia Diabetyków. Od 2013 roku jest jego prezesem.
- Zaangażowany jako wolontariusz w organizowanie spotkań profilaktycznych z diabetykami oraz osobami niepełnosprawnymi - uzasadnia wybór burmistrz. - Zaprasza wykładowców z różnych stron Polski, organizuje zaopatrzenie członków Stowarzyszenia. Wyszukuje osoby zagrożone cukrzyca, bądź potrzebujące pomocy od zaraz po badaniach profilaktycznych. Jest również drugą kadencję Radnym Rady Miejskiej Seniorów oraz Członkiem Zarządu Klubu Seniora w Iławie, w którym angażuję się w działalność klubu poprzez promocję zdrowego stylu życia.
Po za tym wyróżnienia za zaangażowanie w działalność na rzecz osób z niepełnosprawnościami przyznane zostały: Wiesławie Zakrzewskiej, Joannie Jeziorskiej, Monice Smolińskiej, Jolancie Kopczyńskiej, Antoniemu Kwaśniewskiemu i Andrzejowi Gizzler.