Policjanci z Działdowa z nową łodzią

i

Autor: KWP Olsztyn

Policjanci z Działdowa z nową łodzią. Nie mają w mieście akwenu, ale i tak się przyda

2022-05-30 8:47

Uroczyste przekazanie wartej prawie 120 tys. zł łodzi patrolowej działdowskim policjantom, odbyło się w Rybnie. Łódź została zakupiona dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Działdowie i Gminy Rybno z wykorzystaniem środków Komendy Głównej Policji.

Nowy nabytek to łódź motorowa TEXAS 495 wyposażona w silnik spalinowy czterosuwowy benzynowy o pojemności 1832 cm sześciennych i mocy 90 KM. Jednostka będzie wykorzystywana do patroli wodnych na obszarze jezior ogólnodostępnych znajdujących się na terenie powiatu działdowskiego.

W piątek (27.05.2022r.) w uroczystym przekazaniu łodzi dla działdowskich policjantów udział wzięli I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie insp. Arkadiusz Sylwestrzak, Komendant Powiatowy Policji w Działdowie insp. Witold Barcikowski, przedstawiciele samorządu lokalnego oraz przedstawiciele instytucji współpracujących z Policją na rzecz bezpieczeństwa.

Zakup nowej łodzi możliwy był dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Działdowie oraz  Gminy  Rybno, które przekazały na ten cel kwotę 75 tys. złotych. Pozostałe środki przekazała Komenda Główna Policji.

Dzięki nowej łodzi działdowscy policjanci będą mogli skuteczniej podejmować interwencje na rzecz bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą i terenach przywodnych.

Jezioro już się robi

Jako ciekawostkę dodajmy, że Działdowo rozpoczęło prace nad utworzeniem sztucznego zbiornika wodnego.

Małe jezioro ma być gotowe w 2023 roku między kanałem młyńskim a ulicą Mławską. Miejski staw jest tworzony w celach retencyjnych, by zatrzymać więcej wód gruntowych w mieście. Przy okazji będzie pełnił funkcję rekreacyjną.

QUIZ. Znane utwory polskich wokalistek! Przyporządkuj właściwy tytuł

Pytanie 1 z 15
W której piosence Doda śpiewała, iż "każdy na początku wierzy, że jest dla niego plan"?
Cyrk Korona w Warszawie! Moc wrażeń w Wielki Bajkowy Jubileusz z okazji 30-lecia

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl