przemoc

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Policja poskromiła awanturnika w Lubawie

2022-04-12 12:12

Funkcjonariusze zostali poinformowani o awanturze domowej w jednym z mieszkań na terenie Lubawy. Zgłaszająca powiedziała, że jej mąż jest pijany i agresywny.

Funkcjonariusze zostali poinformowani o awanturze domowej w jednym z mieszkań na terenie Lubawy.

Zgłaszająca powiedziała, że jej mąż jest pijany i agresywny. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. W trakcie czynności ustalili, że 31-latek będąc pod wpływem alkoholu, wszczął awanturę.

Jak się okazało to nie była pierwsza taka sytuacja, a mieszkaniec Lubawy od dłuższego czasu znęca się nad swoją rodziną. Mężczyzna wyzywał żonę, poniżał, szarpał, bił, niszczył sprzęt domowy.

W obawie o życie i zdrowie domowników mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. 31-latek po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut.

W związku z zachowaniem mieszkańca Lubawy prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru. Mężczyzna będzie musiał stawiać się w jednostce policji, ma nakaz powstrzymania się od alkoholu i poprawnego zachowania wobec żony.

Kodeks karny za samo fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

QUIZ. Wiesz wszystko o tradycjach wielkanocnych?

Pytanie 1 z 10
Prezenty wręczane dzieciom w czasie świąt wielkanocnych są kojarzone z:
Lepią pierogi dla potrzebujących! Wyjątkowa akcja w bydgoskiej Bazylice

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!