droga słońce mokro

i

Autor: pixabay Pogoda dla Iławy: Więcej słońca, ale ślisko!

Pogoda dla Iławy: Więcej słońca, ale ślisko!

2022-02-11 7:41

Wreszcie ładny weekend zapowiada się w całym powiecie iławskim, niestety niezbyt ciepły. Uważać powinni kierowcy i to już od piątku!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniami dla niemal całej Polski. Wyjątkiem jest północna część województw pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Piątek (11.02) to istny miks pogodowy, będzie więcej rozpogodzeń do południa, potem (od popołudnia do północy) przelotne opady deszczu ze śniegiem. Sobota i niedziela, a nawet jeszcze poniedziałek mają być ładniejsze, za to z porannymi przymrozkami i ślizgawką na drogach.

Ponieważ weekend to czas wycieczek i wyjazdów do rodziny, sprawdzamy przekrojową pogodę dla całego kraju:

Jak informuje IMGW, rano strefę od Dolnego Śląska przez centralną Polskę aż po Lubelszczyznę i Podlasie obejmą przelotne opady.

W ciągu dnia w całym kraju spodziewane są przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Na południu spadnie do 8 milimetrów deszczu - stwierdził synoptyk IMGW Jakub Gawron. W górach natomiast spadnie do 5 cm śniegu.

Temperatura maksymalna w ciągu dnia od 3 stopni na północnym wschodzie do 8 st. C na południu kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu w porywach do 65 km/h, w górach do 75 km/h.

Noc będzie mroźna. Temperatura minimalna -4 stopnie na północnym wschodzie, -8 st. C na Podhalu i między zerem a jednym stopniem na plusie nad morzem. Porywy wiatru na Wybrzeżu Wschodnim i w górach do 65 km/h - prognozuje Jakub Gawron. W całym kraju oblodzenia, będzie ślisko.

Uwaga poza Iławą, w mieście również

Temperatury już spadły i do poniedziałku włącznie w Iławie i regionie będzie co prawda więcej słońca, ale po opadach z piątku na sobotę, w sobotę rano przymrozki do -5 stopni będą powodowały gołoledź i niebezpieczne warunki do jazdy oraz chodzenia.

W sobotę i niedzielę więcej słońca i popołudniami maksymalnie +3, +4 stopni, ale oślepiające, ostre i odbijające się do południa od mokrej nawierzchni słońce, może doprowadzić do wypadku.

Poranne przymrozki będą z nami przez cały weekend i jeszcze w poniedziałek, a od niedzieli również silniejszy wiatr.

Ocieplenie, przynajmniej jeśli chodzi o temperatury w dzień prognozowane jest od poniedziałkowego popołudnia.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Największe książkowe bestsellery. Uzupełnij jedno słowo!

Pytanie 1 z 12
Wśród światowych bestsellerów nie brakuje fantastyki, a prym wiodą przygody Harry’ego Pottera. Książki z tego cyklu wydano kilkaset milionów razy… A pierwsza z nich to Harry Potter i filozoficzne co?
Wykorzystał moment nieuwagi i ukradł portfel! Wszystko się nagrało