policja

i

Autor: unsplash zdjęcie ilustracyjne

kroniki policyjne

Piraci na celowniku policjantów z Iławy. Rekordzista jechał w mieście 115 km/h

2024-05-10 14:32

Kontrole drogowe to codzienny obowiązek każdego policjanta patrolującego powiat iławski. Dzięki takim działaniom funkcjonariusze są w stanie czuwać nad bezpieczeństwem. Dotyczy to zarówno podróżujących jak i pojazdów, którymi poruszają się po naszym terenie. Podczas takich kontroli funkcjonariusze zatrzymali kolejnych nieodpowiedzialnych kierujących.

Podczas minionej doby policjanci ruchu drogowego skontrolowali 44 kierujących, a 37 ukarali mandatami karnymi. Funkcjonariusze pracowali również na miejscu czterech kolizji, na szczęście nie było żadnego wypadku.

Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierujących ujawnili policjanci w czwartek (09.05.2024 r.) po godzinie 14:00 podczas pomiaru prędkości w gminie Zalewo. 23-latek w terenie zabudowanym jechał fordem z prędkością 115 km/h. Mieszkaniec powiatu ostródzkiego za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości został ukarany mandatem w wysokości 2000 zł, a jego koto powiększyło się o 14 punktów karnych. Funkcjonariusze zatrzymali również prawo jazdy mężczyźnie na najbliższe 3 miesiące.

Tymczasem kilka minut po północy w Kisielicach policjanci zauważyli kierującego audi, który na widok radiowozu natychmiast skręcił. Policjanci od razu włączyli sygnały świetlne jak i dźwiękowe, żeby zatrzymać kierującego. Mężczyzna zatrzymał pojazd. W trakcie czynności wyszło na jaw, czemu tak zareagował na widok radiowozu. Okazało się, że 43-latek nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem za to miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Jak ustalili policjanci, kierujący zapomniał również trójkąta ostre zbawczego, który jest obowiązkowym wyposażeniem pojazdu, za co został ukarany mandatem.

Eurowizja. Pamiętasz piosenki z Polski?

Pytanie 1 z 10
Co to za piosenka? Powiedz mi, czarny czy biały/ Jakiego koloru jest Twoje życie?/ Spróbuj zapytać swoje serce/ Kim naprawdę jesteś