audi samochód

i

Autor: unsplash zdjecie ilustracyjne

kroniki policyjne

Pijany 58-latek najechał na słupek i psa przed sklepem w Lubawie

2024-05-08 14:01

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. To hasło powinno przyświecać każdemu z nas, dlatego kiedy świadkowie podejrzewali, że audi jedzie kierowca pod wpływem alkoholu, o wszystkim poinformowali policję. Mężczyzna ze swojego zachowania w najbliższym czasie będzie tłumaczył się przed sądem.

Dzięki informacji od świadka policjanci w poniedziałek (06.05.2024 r.) kilka minut po godzinie 19:00 zatrzymali kierującego audi. Zgłaszający oświadczył, że prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący białym samochodem uderzył w słupki. Dodał, że zatrzymali go świadkowie, po czym wyciągnęli mu kluczyki z pojazdu.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Ustalili, że kiedy świadek był w jednym ze sklepów w Lubawie i robił zakupy, usłyszał huk i pisk swojego psa, który czekał na niego przed budynkiem. Mężczyzna natychmiast wybiegł ze sklepu i zobaczył, że kierujący audi uderzył w słupki znajdujące się przy sklepie i potrącił znajdującego się przy jednym z nich psa.

Świadek podbiegł do kierującego, po czym otworzył drzwi i wyciągnął kluczyki, uniemożliwiając dalszą jazdę kierowcy. W trakcie czynności policjanci potwierdzili przypuszczenia zgłaszającego. Okazało się, że 58-latek miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi powiatu iławskiego.

Mężczyzna w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na ilawa@eska.pl!

Egzamin ósmoklasisty z polskiego. Sprawdź w quizie, czy poradzisz sobie z tymi pytaniami!

Pytanie 1 z 15
W wypowiedzeniu "W kuchni sprawdzasz się najlepiej przy robieniu herbaty" wyraz "najlepiej" to przysłówek w stopniu: