wsparcie organizacji pozarządowych

Pieniądze na zadania publiczne dla organizacji od gminy Iława

2024-03-26 11:19

21 i 22 marca 2024 r. w Urzędzie Gminy w Iławie Wójt Gminy Krzysztof Harmaciński wraz ze Skarbnikiem Gminy Marleną Baranowicz-Rak podpisali sześć umów na dofinansowanie zadań publicznych ogłoszonych wcześniej konkursów ofert.

Przyznano środki na następujące zadania:

  • Na zadanie pod nazwą "Wsparcie organizacji pozarządowych w realizacji działań o charakterze dobra wspólnego" dotację otrzymało Stowarzyszenie „Przystań” Iława w kwocie 4.000 zł.
  • Zadania z zakresu ratownictwa i ochrony ludności” - Zapewnienie bezpiecznego wypoczynku na jeziorze Jeziorak mieszkańcom Gminy Iława oraz turystom otrzymało Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Oddział Miejsko-Powiatowy w Iławie w kwocie 18.000 zł.
  • Działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych” – Zawody w skokach przez przeszkody. Stowarzyszenie Klub Sportowy Leśne Team z Tynwałdu w kwocie 5.000 zł.
  • Ochrona i promocja zdrowia - profilaktyka chorób nowotworowych” - Stowarzyszenie Iławski Klub „Amazonki” Iława kwota 2.500 zł.
  • Organizacja Miejsko - Gminnych Mistrzostw Pierwszej Pomocy Przedmedycznej oraz Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia” Warmińsko-Mazurski Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża w Olsztynie Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Iławie kwota 2.000 zł
  • Zadania z zakresu ratownictwa i ochrony ludności” – Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców i turystów korzystających z akwenów wodnych poprzez zorganizowanie akcji edukacyjnej dot. bezpiecznego wypoczynku nad wodą  oraz zakupu sprzętu do ratownictwa wodnego - Stowarzyszenie Wspierania Ratownictwa Wodnego w Iławie kwota 2.000 zł.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Tak mieszka Cleo! Przepych aż wylewa się z ekranu!

QUIZ. Pamiętasz słynny serial "Dom" oraz aktorów? Sprawdź

Pytanie 1 z 10
Przy której warszawskiej ulicy (w serialu) znajdowała się kamienica, gdzie mieszkała większość bohaterów "Domu"?