maszyna koparka na placu budowy

i

Autor: KPP Iława Paliwo strasznie drogie, więc kradł je z maszyn na budowie

Paliwo strasznie drogie, więc kradł je z maszyn na budowie. Mieszkaniec Kwidzyna "tankował" w Iławie

2022-06-08 13:49

Upatrywał sobie plac a następnie maszynę budowlaną po czym jechał i kradł z niej paliwo. Tak właśnie 38 – latek „tankował” olej napędowy.

Iławscy policjanci prowadzili postępowanie dotyczące kradzieży z włamaniem. Funkcjonariusze w kwietniu i maju 2021 roku zostali poinformowani o kilku kradzieżach paliwa z maszyn budowlanych.

Policjanci ustalili, że sprawca wykorzystując nieobecność osoby obsługującej maszynę budowlaną przyjeżdżał na plac gdzie była ona zaparkowana po czym kradł z koparki, czy kruszarki olej napędowy. Funkcjonariusze podczas prowadzonego postępowania przesłuchali wielu świadków, wykonali dokumentację fotograficzną oraz dokładnie opisali miejsce zdarzenia.

Ustalili, że sprawcą jest mieszkaniec Kwidzyna. Policjanci pojechali do sąsiedniego województwa gdzie zatrzymali 38 – latka a zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów.

Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Quiz o Polsce - sprawdź ile wiesz o swoim kraju

Pytanie 1 z 11
Godło Polski to...
Jak znaleźć dobrego fachowca?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!