Ostróda: Ogólnopolski Festiwal Muzyki Tanecznej może się nie odbyć

2022-06-01 14:02

Jedna z najpopularniejszych imprez disco polo w Polsce się nie odbędzie! Wszystko przez nieporozumienie z władzami miasta.

Festiwal planowany był w dniach 22-23 lipca. Do Ostródy ponownie miały zjechać najlepsze zespoły z gatunku disco polo na czele z grupą Akcent, czy Boys. Organizatorzy nie doszli jednak do porozumienia z burmistrzem miasta, mimo iż wcześniej doszło już do pewnych ustaleń i doprecyzowania wielu szczegółów imprezy.

Organizatorzy wydali już oficjalne oświadczenie w tej sprawie: Drodzy Festiwalowicze! Ze smutkiem pragniemy poinformować, iż tegoroczna edycja Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie niestety nie może zostać przez nas zrealizowana. Urząd Miasta Ostróda ze względu na brak funduszy wycofał się ze współorganizacji imprezy, a bez tak znaczącego wsparcia nie jesteśmy w staniezrealizować Festiwalu. Mamy nadzieję do zobaczenia za rok!

Także władze Ostródy opublikowały oficjalne oświadczenie: Szanowni mieszkańcy Ostródy, ze zdumieniem przyjęliśmy wiadomość przekazaną opinii publicznej przez World Media – głównego organizatora Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Tanecznej. Treść wymaga stanowczej reakcji. Przypomnijmy, że na początku roku – decyzją Rady Miejskiej w Ostródzie – budżet promocyjny Ostródy zmniejszono o kwotę 200 tysięcy złotych, w konsekwencji czego na wszystkie działania promocyjne samorząd pozostał z jednym z najniższych w historii budżetów w kwocie ok. 260 tys. zł.  Tak niskiego budżetu na promocję miasta Ostróda nie miała od wielu lat. Organizatorzy postawili w roku bieżącym wyjątkowo zaporowe i nierealne warunki współpracy oczekując ponad pół miliona złotych wsparcia na organizację wydarzenia, a więc kwotę dwukrotnie przekraczającą cały budżet promocyjny miasta. Mimo tak horrendalnej podwyżki oczekiwań finansowych miasto podjęło kilka prób rozmów i negocjacji dążąc do pozytywnego zakończenia sprawy i porozumienia z Organizatorem. O ostatecznej decyzji Organizatora miasto dowiedziało się niestety z mediów, zamiast w trakcie rozmów. Władze miasta deklarują gotowość wznowienia rozmów i wspólnej organizacji wydarzenia. W przypadku braku rozstrzygnięcia sprawy samorząd będzie szukał alternatywnych rozwiązań. Jesteśmy przygotowani, by podjąć się organizacji Festiwalu o zbliżonym profilu i dla tego samego targetu widzów w przypadku braku wznowienia rozmów z World Media.

Niestety to nie jest pierwszy raz kiedy władze miasta nie dogadują się z organizatorem festiwalu disco polo.

Antonina Litwiniak i Tomasz Kot: Zabawne dialogi pomiędzy głównymi bohaterami „Pana Kleksa”

Typowe teksty z dzieciństwa - potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 11
Nie wystawiaj języka...