siatkowka wojsko ostroda

i

Autor: Zespół prasowy 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej zdjęcie ilustracyjne

Sport

Ostróda: Mistrzostwa Wojska Polskiego w piłce siatkowej i pokaz sprzętu wojskowego

2023-03-20 12:27

4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej w dniach 20–24 marca będzie gospodarzem Mistrzostw Wojska Polskiego w piłce siatkowej. Najlepsi siatkarze służący we wszystkich Rodzajach Sił Zbrojnych RP rozegrają mecze na boiskach Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Kościuszki 22a.

Siatkówka to gra zespołowa. Indywidualne pochwały nie mają znaczenia. Podobnie jest w wojsku - sukces odnosi cała drużyna. W siatkówce gra się do ostatniego punktu w secie. Często waleczność i siła charakteru zespołu potrafi odwrócić losy seta. Dokładnie tak samo wygląda działanie żołnierzy, nie tylko na polu walki, ale również w codziennej służbie.

Polska siatkówka dostarcza wielu emocji. Zarówno polskie siatkarki, jak i siatkarze należą do ścisłej światowej czołówki. Sukcesy w Lidze Światowej, w Pucharze Świata i dwa razy z rzędu mistrzostwo świata, potwierdzają, że Polska ma najlepszą drużynę na świecie.

Na Warmii i Mazurach siatkówka od zawsze była na wysokim poziomie. Wszystko za sprawą drużyny Indykpol AZS Olsztyn. To jeden z najbardziej utytułowanych klubów w historii polskiej siatkówki - pięciokrotny Mistrz Polski i siedmiokrotny zdobywca Pucharu Polski.

Bardzo dobrych siatkarzy ma również Wojsko Polskie. Wśród wielu żołnierzy z województwa warmińsko-mazurskiego są wysokiej klasy zawodnicy.

Najlepsi siatkarze z kraju służący w wojsku zagrają w Ostródzie

Tegoroczne Mistrzostwa Wojska Polskiego w piłce siatkowej są jedną z najważniejszych imprez sportowych na Warmii i Mazurach.

W mistrzostwach wezmą udział drużyny reprezentujące wszystkie Rodzaje Sił Zbrojnych RP.

Uroczyste otwarcie mistrzostw odbędzie się 21 marca o godz. 8:30. Zawody rozgrywane będą codziennie w godzinach 10-16.

W piątek, 24 marca około godziny 11.30 żołnierze zagrają mecze pucharowe. Zakończenie mistrzostw zaplanowano na godzinę 13:00.

Zapraszamy kibiców siatkówki oraz mieszkańców Warmii i Mazur do dopingu i wspólnego oglądania tego widowiska.

W trakcie mistrzostw w dniach 23-24.03.2023 r. na parkingu hali sportowej odbędzie się pokaz sprzętu wojskowego.

Historia polskiej siatkówki

Polska siatkówka to młoda dyscyplina, która dostarcza wielu emocji. W 1919 roku w Warszawie miał miejsce pierwszy pokazowy mecz. Później wszystko potoczyło się szybko. W 1929 roku odbyły się pierwsze mistrzostwa Polski w siatkówce. Na sukces nie musieliśmy długo czekać. Po II Wojnie Światowej, na przełomie lat 40-tych i 70-tych polskie siatkarki należały do ścisłej światowej czołówki.

W 1974 roku, wspaniała drużyna Huberta Jerzego Wagnera zdobyła w pięknym stylu mistrzostwo świata i później w 1976 mistrzostwo olimpijskie. W 2003 i 2005 polskie siatkarki zdobyły mistrzostwo Europy. Panowie w 2006 roku zdobyli we wspaniałym stylu wicemistrzostwo świata, a w 2009 mistrzostwo Europy. Sukcesy w Lidze Światowej, w Pucharze Świata i dwa razy z rzędu mistrzostwo świata. Zdobycie tego tytułu dwa razy z rzędu potwierdza, że Polska ma najlepszą drużynę na świecie.

siatkowka wojsko ostroda plakat

i

Autor: Zespół prasowy 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej mat organizatora
Mieszkam wśród szczurów.

QUIZ. Czy wiesz co znaczą te słowa? 7/10 oznacza, że umiesz mówić po polsku

Pytanie 1 z 10
Konfabulacja to: