Siatkówka to gra zespołowa. Indywidualne pochwały nie mają znaczenia. Podobnie jest w wojsku - sukces odnosi cała drużyna. W siatkówce gra się do ostatniego punktu w secie. Często waleczność i siła charakteru zespołu potrafi odwrócić losy seta. Dokładnie tak samo wygląda działanie żołnierzy, nie tylko na polu walki, ale również w codziennej służbie.
Polska siatkówka dostarcza wielu emocji. Zarówno polskie siatkarki, jak i siatkarze należą do ścisłej światowej czołówki. Sukcesy w Lidze Światowej, w Pucharze Świata i dwa razy z rzędu mistrzostwo świata, potwierdzają, że Polska ma najlepszą drużynę na świecie.
Na Warmii i Mazurach siatkówka od zawsze była na wysokim poziomie. Wszystko za sprawą drużyny Indykpol AZS Olsztyn. To jeden z najbardziej utytułowanych klubów w historii polskiej siatkówki - pięciokrotny Mistrz Polski i siedmiokrotny zdobywca Pucharu Polski.
Bardzo dobrych siatkarzy ma również Wojsko Polskie. Wśród wielu żołnierzy z województwa warmińsko-mazurskiego są wysokiej klasy zawodnicy.
Najlepsi siatkarze z kraju służący w wojsku zagrają w Ostródzie
Tegoroczne Mistrzostwa Wojska Polskiego w piłce siatkowej są jedną z najważniejszych imprez sportowych na Warmii i Mazurach.
W mistrzostwach wezmą udział drużyny reprezentujące wszystkie Rodzaje Sił Zbrojnych RP.
Uroczyste otwarcie mistrzostw odbędzie się 21 marca o godz. 8:30. Zawody rozgrywane będą codziennie w godzinach 10-16.
W piątek, 24 marca około godziny 11.30 żołnierze zagrają mecze pucharowe. Zakończenie mistrzostw zaplanowano na godzinę 13:00.
Zapraszamy kibiców siatkówki oraz mieszkańców Warmii i Mazur do dopingu i wspólnego oglądania tego widowiska.
W trakcie mistrzostw w dniach 23-24.03.2023 r. na parkingu hali sportowej odbędzie się pokaz sprzętu wojskowego.
Historia polskiej siatkówki
Polska siatkówka to młoda dyscyplina, która dostarcza wielu emocji. W 1919 roku w Warszawie miał miejsce pierwszy pokazowy mecz. Później wszystko potoczyło się szybko. W 1929 roku odbyły się pierwsze mistrzostwa Polski w siatkówce. Na sukces nie musieliśmy długo czekać. Po II Wojnie Światowej, na przełomie lat 40-tych i 70-tych polskie siatkarki należały do ścisłej światowej czołówki.
W 1974 roku, wspaniała drużyna Huberta Jerzego Wagnera zdobyła w pięknym stylu mistrzostwo świata i później w 1976 mistrzostwo olimpijskie. W 2003 i 2005 polskie siatkarki zdobyły mistrzostwo Europy. Panowie w 2006 roku zdobyli we wspaniałym stylu wicemistrzostwo świata, a w 2009 mistrzostwo Europy. Sukcesy w Lidze Światowej, w Pucharze Świata i dwa razy z rzędu mistrzostwo świata. Zdobycie tego tytułu dwa razy z rzędu potwierdza, że Polska ma najlepszą drużynę na świecie.