Ostatnie sparingi siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn przed rozpoczęciem sezonu PlusLigi

i

Autor: Indykpol AZS Olsztyn Ostatnie sparingi siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn przed rozpoczęciem sezonu PlusLigi

Ostatnie sparingi siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn przed rozpoczęciem sezonu PlusLigi

2022-09-22 11:39

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w najbliższy weekend rozegrają dwa ostatnie spotkania sparingowe przed startem nowego sezonu PlusLigi.

Niespełna tydzień pozostał do wielkiej inauguracji nowego sezonu PlusLigi. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera rozegrali do tej pory cztery spotkania sparingowe. Bilans ekipy ze stolicy Warmii i Mazur to jedno zwycięstwo (3:0 nad Ślepskiem Malow Suwałki), jeden remis (2:2 z Treflem Gdańsk) i dwie porażki (0:3 i 1:3 również z Treflem Gdańsk). W miniony weekend olsztynianie wzięli udział w XIII Memoriale Józefa Gajewskiego w Suwałkach, gdzie zajęli 2. miejsce.

- W meczu ze Ślepskiem zagraliśmy na świeżości. Zabrakło nam tego w drugim dniu, lecz też trzeba przyznać, że ekipa z Gdańska postawiła mocne warunki. Nie zagraliśmy w pełni swoich możliwości. Czekamy z niecierpliwością na kolejnych zawodników, którzy dołączą do nas po weekendzie. Dopiero teraz wkraczamy w rytm meczowy – przyznał po piątkowym spotkaniu Jakub Ciunajtis, libero akademików.

Tuż po zmaganiach w Suwałkach, do drużyny dołączyli kolejni siatkarze – Joshua Tuaniga i Taylor Averill. – Po kilku dniach spędzonych w Olsztynie, czuje się bardzo dobrze – zarówno na boisku, jak i poza nim. Drużyna przywitała mnie bardzo ciepło. Po Mistrzostwach Świata potrzebowałem chwili na odpoczynek, lecz jestem już gotowy do ciężkiej pracy – przyznaje rozgrywający Indykpolu AZS Olsztyn.

Ostatnim przetarciem przed starem nowego sezonu PlusLigi będzie II Nowodworski Turniej Piłki Siatkowej w Nowym Dworze Mazowieckim. Oprócz Indykpolu AZS Olsztyn, udział wezmą: Projekt Warszawa, LUK Lublin i Ślepsk Malow Suwałki. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur w półfinale zmierzy się z LUK Lublin (sobota, 24.09 o godz. 14:30). Drugą partę tworzą drużyny z Warszawy i Suwałk. Przegrani zmierzą się w niedzielnym meczu o 3. miejsce (godz. 11:00), a finał rozpocznie się o godz. 13:30.

- Czas pracuje teraz na naszą korzyść. Jestem już prawie wszyscy razem i ćwiczymy różne ustawienia. Poznajemy system, który przekazuje nam trener Javier. W najbliższy weekend będziemy oczywiście walczyć o zwycięstwo, lecz najważniejsze będzie odpowiednie przygotowanie do inauguracji sezonu  – kończy Tuaniga.

Jak dobrze znasz ród Targaryenów? QUIZ dla prawdziwych znawców Rodu smoka

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego: jak brzmi dewiza rodu Targaryenów?
Jak dobrze znasz ród Targaryenów? QUIZ dla prawdziwych znawców Rodu smoka
Express Biedrzyckiej - dr hab. Renata MIEŃKOWSKA-NORKIENE: Ekspertka nie ma wątpliwości: Putin nie chce i nie może się wycofać

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!