Odyseja botaniczna

i

Autor: eka

WYDARZENIA

Opowieści o nasionach - Odyseja Botaniczna w Ławicach

2024-07-06 17:16

Magdalena Rudnicka ze stowarzyszenia Dzika Iława zaprosiła najmłodszych na... Odyseję Botaniczną. Można było posłuchać opowieści o nasionach otaczających nas roślin oraz zrobić sobie bombę kwietną.

Z wiatrem, na sierści zwierząt lub nawet w ich przewodzie pokarmowym - podróż każdej nowej rośliny zaczyna się od małego nasionka, które chociaż nie potrafi chodzić czy biegać, to nierzadko przemierza wiele mil, aby znaleźć dogodne miejsce, w którym spędzi resztę swojego botanicznego życia. O wędrówkach roślin oraz o fenomenie, jakim są ich niepozorne, drobne nasiona mogli posłuchać uczestnicy warsztatów Odyseja Botaniczna - przez książki do świata przyrody.

Przytoczony został również fragment książki autorstwa Jane Goodall "Mądrości i cuda świata roślin" - 90-letniej brytyjskiej badaczki szympansów, która chociaż swoje życie w całości poświęciła naczelnym, to nie umknęło jej oczom piękno otaczającego ją świata roślin. Najważniejszym punktem warsztatów było wykonanie bomby kwietnej - kuli pełnej nasion roślin, które po zakopaniu w doniczce wystrzelą w mini łąkę (no i można było się trochę pobrudzić w ziemi).Projekt "Odyseja Botaniczna" realizowany był w ramach programu "Biblioteka dla każdego człowiek" przez Gminną BIbliotekę Publiczną w Lasecznie wraz z filiami.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w swojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: ilawa@eska.pl

37 Festiwal Teatrów Ulicznych w Krakowie

Quiz. Jedzenie na koloniach w PRL-u. Nie wyjeżdżałeś? Nie licz nawet na 1 punkt!

Pytanie 1 z 10
Na koloniach w PRL-u na śniadanie dzieci jadły: