pijany kierowca

i

Autor: pixabay.com

Odważna nastolatka z Grunwaldu. Zatrzymała pijanego kierowcę

2021-02-19 13:15

Wzorową postawą obywatelską wykazała się 16- letnia mieszkanka powiatu ostródzkiego, która widząc, że nietrzeźwy kierowca usiłuje odjechać, zabrała mu kluczyki i zadzwoniła na policyjny numer alarmowy.

Do zdarzenia doszło około godz. 21:00 w jednej z miejscowości na terenie gminy Grunwald. 16- letnia mieszkanka tej miejscowości zauważyła dwóch mężczyzn, którzy przyjechali na jej posesję i dziwnie się zachowywali. Wszystko wskazywało na to, że znajdują się pod wpływem alkoholu. Widząc, że zamierzają odjechać, nastolatka zabrała kierowcy kluczyki i zadzwoniła na numer alarmowy. Na miejsce przyjechali policjanci. Badanie kierowcy skody na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2 promile. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Widzisz? Reaguj!

Ujęcie obywatelskie, jeden telefon do oficera dyżurnego policji, e-mail. Każdy sposób jest dobry by powstrzymać osobę,która chce wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Reagując możemy uratować komuś życie. Niektórzy użytkownicy dróg wciąż nie zdają sobie sprawy z tego, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może doprowadzić do tragedii. Cieszy fakt, że nie tylko policjanci pracują na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu, ale również obywatele,którzy coraz częściej widząc podejrzane manewry kierowców informują o tym funkcjonariuszy.

QUIZ. Dojarz węży, sekser i gumolog! NAJDZIWNIEJSZE zawody świata! Wiesz, co ONI ROBIĄ?!

Pytanie 1 z 10
Kim jest "Upychacz Pasażerów"?
TOP 5 tekstów Bogusława Lindy