inwestycje w gminie iława

Odnowiona świetlica w Radomku. W sam raz na 700-lecie miejscowości

2023-10-09 11:39

W piątek (6 września) miała miejsce uroczystość otwarcia zmodernizowanej świetlicy w Radomku. W ramach otwarcia została odsłonięta pamiątkowa tablica z okazji 700. lecia miejscowości.

W ramach inwestycji przebudowana została istniejąca świetlica, wymieniona została stolarka budowlana, instalacja wodno-kanalizacyjna oraz centralne ogrzewanie wraz ze źródłem ciepła w postaci pompy ciepła. Wymieniona została również instalacja elektryczna i powstała instalacja fotowoltaiczna. Wykonawcą inwestycji była firma Termoplast z Morąga, a jej wartość wyniosła prawie 900 tys. złotych. Na jej realizację gmina pozyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład. Łącznie na modernizację obiektów kulturalnych na terenie gminy była to kwota ponad 5,5 mln zł.

Przybyłych do Radomka gości powitał Wójt Krzysztof Harmaciński. Następnie została odsłonięta tablica pamiątkowa. Nastąpiło też uroczyste przecięcie wstęgi oddanego do użytku obiektu.

W ramach obchodów rys historyczny wsi Radomek przedstawił znany historyk i regionalista Henryk Plis. Ponadto uroczystość uatrakcyjnił występ artystyczny dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Zostały również wręczone podziękowania.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w swojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: ilawa@eska.pl

Świętokrzyskie. Festiwal Czekolady i Słodkości w Kielcach

Test wiedzy ogólnej na temat zwierząt. 10/10 punktów zdobędzie tylko prawdziwy znawca [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Które zwierzę jest największe na świecie?