policja samochód

i

Autor: unsplash Nowy rok-stary problem. Kolejny kierowca z narkotykami

Nowy rok-stary problem. Kolejny kierowca z narkotykami

2022-01-04 13:47

Wysoka grzywna, ograniczenie lub pozbawienie wolności, a przede wszystkim ryzyko utraty zdrowia lub życia - to dla niektórych wciąż za mało, by zniechęcić ich do nieodpowiedzialnych zachowań. Policjanci wobec takich nie mają taryfy ulgowej.

Kilka minut po godzinie 14:00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Audi. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili w policyjnych systemach. W związku z tym, że 28 – latek znany był mundurowym z wcześniejszych interwencji i jego zachowanie wskazywało, że mógł znajdować się pod wpływem środków odurzających policjanci skontrolowali jego pojazd.

Od mężczyzny została również pobrana krew do badania. Policjanci w trakcie czynności ujawnili w audi narkotyki a była to marihuana jak i amfetamina. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi Iławy a mężczyznę zwolnili po wykonaniu z nim czynności.

Przypominamy

Nawet niewielka dawka alkoholu czy narkotyków sprawia, że działanie naszych zmysłów jest zaburzone, a pole widzenia ograniczone. Osoba pod wpływem alkoholu bądź narkotyków ma problem z oceną odległości i prędkości, puszczają „hamulce”, zatraca się instynkt samozachowawczy, a także rośnie skłonność do brawury.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Blokada torów KWK Halemba przez związki zawodowe i Agrounię

QUIZ: Znasz stan cywilny celebrytów?

Pytanie 1 z 5
Jacek Jelonek jest...