autobus iława

i

Autor: UM Iława

Nowe autobusy już w Iławie. Wkrótce pojawią się na ulicach miasta

2020-07-07 13:36

Władze miasta postawiły przed ZKM poważne wyzwanie - przewozić rocznie prawie 1,5 miliona pasażerów. Mają to umożliwić właśnie nowoczesne autobusy – klimatyzowane, ciche i wygodne.

Łącznie w Iławie ma być 9 nowych autobusów. Siedem z nich to jednoczłonowe Urbino 10,5. Dwa kolejne to Urbino 12 z napędem hybrydowym. Zostały zamówione w spółce Solaris Bus&Coach. Kosztowały prawie 10 mlonów złotych. Miasto pozyskało na ten zakup dotacje unijne.

Nowe autobusy robią już pierwsze przejazdy techniczne po Iławie i będzie można się im przyjrzeć z bliska - mówi burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski. - Większość starych autobusów ZKM zostanie sprzedana. Wraz z nową flotą oddajemy do użytku odnowiony teren wokół dworca Iława Główna. Tam także będzie specjalny postój dla pojazdów komunikacji miejskiej. Montowane są również na terenie miasta specjalne tablice elektroniczne, które będą informować w czasie rzeczywistym o rozkładzie jazdy. Uwzględniając co do minuty na przykład opóźnienia w dojeździe do przystanku.

Władze miasta planują też specjalny pokaz nowych autobusów dla mieszkańców. Termin nie jest jednak jeszcze znany.

autobus iława

i

Autor: UM Iława
autobus iława

i

Autor: UM Iława

Uwielbiasz fast foody? Przekonajmy się! Dopasuj ich nazwy do zdjęcia [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Fast food z obrazka to:
Uwielbiasz fast foody? Przekonajmy się! Dopasuj ich nazwy do zdjęcia
Nowe atrakcje w Mini ZOO w Lesznie