parking auto miejsce parkingowe

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Notorycznie źle parkowali w centrum Iławy. Kierowców ukarano dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń

2022-08-30 12:28

Możecie mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tak jak mieszkańcy ulicy Niepodległości w Iławie, którzy poinformowali o tym, że w okolicy ich domów często dochodzi do nieprawidłowego parkowania. Sprawców ukarała policja.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) to narzędzie informatyczne, za pomocą którego mieszkańcy mają realny wpływ na poziom bezpieczeństwa w swoim miejscu zamieszkania. Za pomocą aplikacji każdy, kto posiada dostęp do Internetu, może dokonywać anonimowych zgłoszeń zagrożeń obserwowanych w swoim najbliższym otoczeniu. 

Tak też stało się w przypadku jednej z iławskich ulic. Mieszkańcy ul.Niepodległości oprócz zgłoszenia telefonicznego, również za pomocą aplikacji zgłosili parkowanie w miejscu gdzie stoi znak B – 35 „Zakaz postoju”. W środę (24.09.2022 r.) policjanci pojechali zweryfikować zgłoszenie. W trakcie interwencji zastali dwa nieprawidłowo zaparkowane pojazdy. Kierowca citroena, który przyszedł na miejsce interwencji został pouczony. Natomiast dla kierowcy opla policjanci wystawili wezwanie do iławskiej jednostki policji.

Policja przypomina

Używając KMZB zgłaszać możemy:

  • niebezpieczne miejsca na terenach wodnych, np. dzikie kąpieliska,
  • niebezpieczne miejsca na wodach, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń zagrażających bezpieczeństwu osób wypoczywających na jednostkach pływających, np. występowanie głębin, silnych wirów, podwodnych przeszkód,
  • miejsca grupowania się osób (zwłaszcza niepełnoletnich), które spożywają alkohol tam, gdzie jest to niedozwolone, oraz w pobliżu wody, co stanowi wysokie zagrożenie dla ich bezpieczeństwa,
  • dzikie wysypiska śmieci w lesie lub miejsca nielegalnego składowania śmieci,
  • miejsca, gdzie często dochodzi do niszczenia terenów leśnych poprzez np. poruszanie się quadami.

Aplikacja gwarantuje anonimowość i pewność, że każde zgłoszenie zostanie  poważnie traktowane i sumiennie sprawdzone przez policjantów.

Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa znaleźć można na stronie internetowej oraz poprzez link ze strony każdej jednostki Policji w Polsce. Można również pobrać bezpłatną aplikację „Geoportal Mobile” na smartfony. Dzięki niej na bieżąco można zgłaszać zagrożenia i sprawdzać sposób, w jaki problem został rozwiązany.

QUIZ. Wakacje - co o nich wiesz, co pamiętasz z tegorocznych? Nietypowe pytania

Pytanie 1 z 10
Ledwie wakacje się rozpoczęły, a w drafcie NBA do San Antonio Spurs trafił nasz rodak, Jeremy Sochan. Z którym numerem został wybrany?
Węgiel z biedaszybów jest o wiele tańszy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl