Pozostałości po II Wojnie Światowej

Niewybuchy na osiedlu Żołnierzy Wyklętych w Iławie

2024-03-12 10:44

Niewybuchy odkrywane są podczas różnego rodzaju prac budowlanych czy w ogródku Mężczyzna podczas prac budowlanych przy nowej drodze na osiedlu znalazł niebezpieczne przedmioty. Natychmiast powiadomił Policję.

W poniedziałek  (11.03.2024 r.) kilka minut po godzinie 8:00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Iławie otrzymał zgłoszenie dotyczące ujawnienia niewybuchu podczas prac przy budowie drogi na iławskim osiedlu Żołnierzy Wyklętych.

Na miejsce wysłano policjanta przeszkolonego z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Funkcjonariusz potwierdził, że we wskazanym miejscu znajduje się 6 pocisków artyleryjskich pochodzących z okresu II wojny światowej. Na tej podstawie patrol policji dokonał zabezpieczenia miejsca celem niedopuszczenia osób postronnych do momentu przyjazdu Saperów z Jednostki Wojskowej w Lidzbarku Warmińskim i podjęcia przez nich pocisku.

W związku z tym, że coraz częściej odnajdywane są materiały wybuchowe z czasów II Wojny Światowej, policja apeluje, aby pod żadnym pozorem samodzielnie nie przenosić tego typu znaleziska, jak również nie używać wobec niego żadnych narzędzi!

W takiej sytuacji należy o tym jak najszybciej powiadomić dyżurnego, a miejsce oznaczyć do czasu przyjazdu patrolu. Odpowiednio przeszkolony funkcjonariusz  potwierdzi czy mamy do czynienia z niewybuchem, zabezpieczy miejsce zdarzenia i zawiadomi o tym patrol saperski.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres ilawa@eska.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Duda i Tusk w USA

Jak dobrze znasz podstawy języka angielskiego? Każdy powinien umieć rozwiązać ten quiz

Pytanie 1 z 8
Na początku absolutne podstawy. Co oznacza słowo „purple”?