wałek malowanie remont

i

Autor: pexels.com

Nieuczciwy budowlaniec naciągał ludzi. Brał zaliczki, mówił że zrobi potem... Wielu oszukanych

2022-08-18 13:35

Zarzuty oszustwa usłyszał 36-letni mieszkaniec powiatu iławskiego. Mężczyzna przyjął zlecenia na usługi budowlane i pobrał na ten cel zaliczki. Jednak nie wykonał prac, do jakich został zatrudniony i sprawa została zgłoszona policjantom. Okazało się, że jest wielu oszukanych na terenie całego powiatu iławskiego.

Iławscy kryminalni aktem oskarżenia zakończyli postępowanie w sprawie podejrzenia oszustwa przez jednego z mieszkańców powiatu. 36 – latek zobowiązał się do wykonania prac remontowych w jednym z domów na terenie gminy Iława.

Mężczyzna przyszedł do pokrzywdzonej, wykonał pomiary, a także omówił z nią dokładnie jak będą wglądały prace, ile będą trwały oraz jaki będzie ich koszt. Na poczet zakupu materiałów budowlanych pobrał od kobiety zaliczkę w wysokości 900 złotych i od tego czasu więcej się nie pojawił. Pokrzywdzona wielokrotnie próbowała skontaktować się z 36 – latkiem jednak on ciągle tłumaczył, że jest chory, bądź przyjdzie jutro. Mieszkanka gminy Iława po pewnym czasie zdecydowała się złożyć zawiadomienie o oszustwie.

Podczas prowadzonego postępowania okazało się, że kobieta nie była jedyną osobą oszukaną przez mieszkańca powiatu iławskiego. Mężczyzna pobrał zaliczki na kwotę ponad 25000 złotych od małżeństwa z gminy Iława, ponieważ obiecał im wykonanie ocieplenia i elewacji budynku. Pokrzywdzeni zaufali wykonawcy i co jakiś czas wypłacali mu zaliczki na zakup materiałów budowlanych. Kiedy 36 – latek przestał wywiązywać się z zawartej umowy także zawiadomili o wszystkim policję.

Funkcjonariusze chcieli przedstawić zarzuty mężczyźnie jednak był nieuchwytny. Dlatego Prokuratura Rejonowa w Iławie wydała za 36 - latkiem zarządzenie w celu ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania, aby wykonać z nim czynności procesowe. I tak mieszkaniec powiatu iławskiego został zatrzymany w Olsztynie.

Na podstawie zgromadzonych materiałów śledczy postanowili przedstawić zleceniobiorcy zarzuty oszustwa na kwotę ponad 26000 złotych. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do sądu. Kodeks karny za przestępstwo oszustwa przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Quiz geograficzny. Nad jaką rzeką leży to miasto?

Pytanie 1 z 10
Londyn znajduje się nad:
Eska Summer City Olsztyn! Stylizacja, oklejanie, detailing i super samochody

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!