policja ostróda

i

Autor: KPP Ostróda

Nastolatki zaatakowaly chłopca. Staną przed sądem

2020-04-22 14:08

Aktem oskarżenia zakończyło się postępowanie przeciwko 17- letniej mieszkance gminy Ostróda, która wraz ze swoją nieletnią koleżanką zaatakowała i pobiła znajomego chłopaka. Młodsza z dziewcząt również nie uniknie odpowiedzialności- za swoje zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym.

Sprawa ma początek dwa miesiące temu. W sieci pojawiło się nagranie, na którym dwie młode kobiety atakują i biją stojącego z nimi chłopaka. Do zdarzenia doszło przed wejściem do jednego w ostródzkich sklepów. Mimo, iż do Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie nie wpłynęło zawiadomienie o sytuacji utrwalonej na nagraniu, policjanci na podstawie doniesień medialnych rozpoczęli wyjaśnianie okoliczności tego zdarzenia. We współpracy z dzielnicowymi ustalili i potwierdzili dane uczestników oraz świadków pobicia.

Atakującymi dziewczętami okazały się dwie mieszkanki gminy Ostróda - wyjaśnia rzecznik ostródzkiej policji. -  Obie zostały zatrzymane i usłyszały zarzuty pobicia. Przyznały się do zarzucanego im czynu i złożyły wyjaśnienia. Jak tłumaczyły, zaatakowały 20-latka, by dać mu nauczkę, ponieważ ten źle się wypowiadał na temat ich wspólnej koleżanki.

Jedna z dziewcząt ma 16 lat- jest osobą nieletnią. Za swoje agresywne zachowanie odpowie więc przed sądem rodzinnym. Druga z młodych kobiet napaści dopuściła się dzień po 17- tych urodzinach. Odpowie więc przed sądem jako osoba dorosła. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.