szpital namiot

i

Autor: gov.pl

Namiot przed szpitalem w Ostródzie. Będzie pełnić rolę izby przyjęć

2020-04-08 13:14

W związku z koniecznością minimalizowania ryzyka zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w szpitalach, wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki wprowadził w szpitalach samorządowych i państwowych na terenie województwa nowe procedury ochrony zdrowia i życia ludzi.

Wojewoda polecił szpitalom wprowadzenie regularnych badań temperatury ciała wśród pracowników szpitala. W szczególności w momencie wejścia na teren szpitala. Kolejne polecenie to zorganizowanie pracy izby przyjęć i szpitalnego oddziału ratunkowego w sposób umożliwiający bezpieczną segregację. Chodzi o separację osób z podejrzeniem lub chorych na COVID-19 od innych osób przebywających w tych miejscach. Ma się to odbywać poprzez wydzielenie strefy dla osób z podejrzeniem COVID-19 bez objawów oraz strefy dla osób z podejrzeniem COVID-19 prezentujących objawy infekcji.

W tym celu, na polecenie wojewody Państwowa Straż Pożarna oraz Wojska Obrony Terytorialnej udostępniły i rozstawiły namioty logistyczne w pobliżu szpitali. Polowe izby przyjęć zostały rozłożone w Ostródzie, Olsztynie, Bartoszycach, Biskupcu, Braniewie, Kętrzynie, Giżycku, Ełku, Pasłęku, Piszu, Elblągu, Szczytnie, Węgorzewie, Gołdapi.

namioty szpital

i

Autor: gov.pl