bezdomny

i

Autor: Gerd Altmann - Pixabay Idzie zima, widzisz bezdomnego? Nie bądź obojętny! Reaguj!

Nadchodzi zima, widzisz bezdomnego? Nie bądź obojętny i reaguj!

2020-12-10 11:28

W związku ze zbliżającym się okresem zimowym, który pociąga za sobą trudne warunki atmosferyczne, szczególnie zimno, staje się wyjątkowo niebezpieczny dla zdrowia osób ubogich i bezdomnych.

Iława przygotowuje się do uruchomienia profesjonalnej noclegowni lub jadłodzielni czy innej wersji miejsca dla bezdomnych w mieście. Sprawa inwestycji jest otwarta i nadal nad nią pracują władze miasta.

Do tego czasu jedyne miejsce dla bezdomnych to Rucewo w Gminie Zalewo. Niestety dla jednych to za daleko, inni mają problemy emocjonalne i na przykład nie potrafią spełnić podstawowego wymogu - pozostać trzeźwym.

Osoby bezdomne nie są najczęściej w stanie zapewnić sobie ciepłego schronienie, posiłku, godnych i odpowiednich warunków bytowych.

Zjawisko bezdomności jest jednym z najbardziej złożonych i dotkliwych problemów społecznych, dlatego tak istotne jest prawidłowe i skuteczne realizowanie zadań w zakresie pomocy osobom bezdomnym, mających na celu udzielenie skutecznej pomocy osobom potrzebującym.

W związku z tym w ramach działania Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego uruchomiono całodobową bezpłatną infolinię pod numerem telefonu 800 165 320, udzielającą informacji o możliwościach pomocy osobom bezdomnym.

Osoby zainteresowane mogą uzyskać informacje na temat miejsc noclegowych, jadłodajni oraz punktów udzielania pomocy rzeczowej, finansowej, prawnej i medycznej na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego.

infolinia dla bezdomnych

i

Autor: UM Iława

Widząc przebywającą na mrozie osobę, nie ważne czy bezdomną, czy pijaną, warto zadzwonić chociaż na 112 i zgłosić ten fakt policji. Jeden telefon może uratować życie.

Sonda
Czy pomagasz w jakikolwiek sposób bezdomnym?
Internetowe Konto Pacjenta - Informacje o Twoim zdrowiu w jednym miejscu