Bomba przed komisariatem policji

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

Morąg: Bomby na dworcu i supermarkecie. Na szczęscie fałszywe

2022-02-02 15:07

Morąscy policjanci zatrzymali 33-latka, podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego. Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy 112 po czym informował, że w okolicy dworca PKP znajduje się osoba z aktywnym ładunkiem wybuchowym.

W poniedziałek, (31.01.22) funkcjonariusze Komisariatu Policji w Morągu otrzymali zgłoszenie o podłożeniu ładunku wybuchowego w okolicy dworca PKP oraz jednego z remontowanych supermarketów. Nieznana wówczas osoba wykonała połączenie na numer alarmowy 112 informując o mężczyźnie, który ma przy sobie ładunek wybuchowy i w każdej chwili może dojść do eksplozji. Po przekazaniu tej informacji zgłaszający rozłączył się, a przy próbie nawiązania połączenia zwrotnego – nie odbierał telefonu. Po dokładnym sprawdzeniu wskazanego terenu przez policjantów z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie okazało się, że alarm był fałszywy. Sprawą zajęli się funkcjonariusze wydziału kryminalnego, którzy pracowali nad ustaleniem sprawcy niewybrednego żartu. Szczegółowe ustalenia pozwoliły policjantom jeszcze tego samego dnia zatrzymać osobę odpowiedzialną za wywołanie fałszywego alarmu bombowego.

33-letni mężczyzna usłyszał już zarzuty, złożył wyjaśnienia i przyznał się do winy. Za to przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. W momencie popełnienia czynu sprawca był pijany, a w jego organizmie znajdowało się blisko 3 promile alkoholu. Dodatkowo wobec sprawcy prokurator nadzorujący postępowanie zastosowała dozór policji połączony z zakazem opuszczenia kraju.

Policjanci przypominają i przestrzegają autorów takich „żartów” przed konsekwencjami, jakie grożą za takie czyny. Za celowe i fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu można trafić za kratki na 8 lat. Oprócz odpowiedzialności karnej trzeba liczyć się również z możliwością pociągnięcia do odpowiedzialności finansowej.

Tata ratował córeczkę z ognia, mama rodziła dziecko. Tragedia z Leżachowa rozdziera serce

Quiz. Niezbędny składnik - bez czego nie przygotujesz szarlotki, a co jest potrzebne do budyniu i keczupu?

Pytanie 1 z 23
Charakterystyczny smak i aromat pierników uzyskamy dodając: