węgiel

i

Autor: pexels.com zdjęcie ilustracyjne

Mieszkaniec powiatu iławskiego oszukany na węgiel. 24 tony wyparowały

2022-09-02 10:21

Przestępcy wymyślają coraz to nowe metody oszustwa i cały czas aktywnie działają. Tym razem forma wyłudzenia pieniędzy polegała sprzedaży eko-groszku. Mężczyzna był przekonany, że rozmawia z przedstawicielem firmy sprzedającej opał, a w rzeczywistości oddał pieniądze oszustowi. Policjanci apelują o większą rozwagę przy tego typu transakcjach.

W środę  (01.09.2022r.) do iławskiej jednostki policji zgłosił się mężczyzna w  związku z podejrzeniem oszustwa. Podczas czynności policjanci ustalili, że zgłaszający chciał kupić eko-groszek. W związku z tym na portalu aukcyjnych znalazł ogłoszenie o sprzedaży opału. Następnie zadzwonił na wskazany numer telefonu. Pokrzywdzony ustalił ze sprzedawcą, że kupi 24 tony eko – groszku i na razie zapłaci tylko za transport 2700, a za towar dopiero jak przyjedzie.

Mężczyzna przelał pieniądze i została ustalona data transportu. Jednak jak tylko minął ten dzień, a eko-groszek nie przyjechał ze sprzedającym urwał się kontakt. Dlatego pokrzywdzony o wszystkim postanowił poinformować policjantów.

Policja przypomina

Wielu osób właśnie teraz zaopatruje się w opał na tegoroczny sezon grzewczy. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności przy korzystaniu z wszelkiego rodzaju usług w tym zakresie. Przed dokonaniem transakcji i uiszczeniem zapłaty za opał (węgiel, eko-groszek, olej, pelet itp.), sprawdzeniu czy oferent jest wiarygodny i daje gwarancję dostarczenia towaru. Najprostszym sposobem jest dokonanie opłaty po otrzymaniu zamówionego towaru.

QUIZ. Te powroty do seriali szokowały całą Polskę. Jak dobrze je pamiętasz?

Pytanie 1 z 17
Była pierwszą dziewczyną Budzyńskiego "M jak miłość". Pojawiła się w serialu z dzieckiem i prawie zniszczyła jego małżeństwo
Świątek idzie jak burza przez US Open. Kolejna wygrana Polki

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl