Lubawa: Ukradł rower sprzed kościoła prawie pół roku temu, teraz za to odpowie

i

Autor: KPP Iława Lubawa: Ukradł rower sprzed kościoła prawie pół roku temu, teraz za to odpowie

kroniki policyjne

Lubawa: Ukradł rower sprzed kościoła prawie pół roku temu, teraz za to odpowie

2024-03-12 7:20

Lubawscy policjanci wspólnie z iławską prokuraturą zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko 22 - latkowi. Mężczyzna ukradł rower kiedy jego właściciel był na mszy.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lubawie wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Iławie zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko 22-latkowi.

Z ustaleń śledczych wynikało, że w listopadzie 2023 r. doszło do kradzieży roweru. Policjanci przyjęli zawiadomienie oraz przesłuchali świadków. W trakcie prowadzonego postępowania ustalili, że syn zgłaszającego pojechał na mszę do kościoła i  zaparkował rower koło plebanii jednak nie przypiął go do żadnego stałego elementu. Kiedy miał wracać do domu okazało się, że jednośladu nie ma o czym natychmiast poinformował swojego tatę.

Mężczyzna opowiedział o kradzieży policjantom oraz na portalu społecznościowym umieścił informację o kradzieży roweru. W trakcie czynności okazało się, że jednoślad został odzyskany jednak sprawca oddali z miejsca zdarzenia.

Policjanci ustalili, że sprawca jeździł rowerem ulicami Lubawy i kiedy przyjechał do jednego ze sklepów przechodząca obok kobieta rozpoznała skradziony jednoślad  i o wszystkim poinformowała zgłaszającego. W trakcie czynności ustalili, że kradzieży dokonał 22 – latek dobrze znany lubawskim funkcjonariuszom. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu 22 – latkowi i zakończenie postępowania aktem oskarżenia.

Kodeks karny za to przestępstwo w warunkach tzw. recydywy przewiduje karę do 7 i pół roku pozbawienia wolności.

Policja Przypomina

Okazja czyni złodzieja – pamiętajmy o właściwym zabezpieczeniu naszych jednośladów.

  • Kupując nawet najlepsze i najdroższe zapięcie musimy pamiętać, aby z niego korzystać. Nigdy nie pozostawiajmy nieprzypiętego roweru przed sklepem bądź innym miejscem ogólnie dostępnym!
  • Nawet zostawiając jednoślad w piwnicy na balkonie czy klatce schodowej  przypnijmy go do elementów na stałe przytwierdzonych do ściany, ale przede wszystkim zastanówmy się, czy jest to rzeczywiście dobrze zabezpieczone miejsce.
  • Kiedy zostawiamy rower na klatce schodowej pamiętajmy, aby zamykać drzwi wejściowe i poprośmy innych mieszkańców bloku, by też to uczynili. Pilnujmy też, aby administrator naszego budynku zadbał o sprawne działanie domofonu.
  • Pozostawiając rower w miejscu ogólnodostępnym starajmy się zostawić go w miejscu monitorowanym np. obok kamery miejskiej.
  • Zapiszmy numer ramy oraz inne numery nabite na rowerze, a także zróbmy mu zdjęcie. W przypadku kradzieży, przekazanie tych danych Policji znacznie ułatwi  odzyskanie jednośladu.
  • Jeżeli mamy możliwość ubezpieczmy swój rower od kradzieży.
  • Pamiętajmy także, że łupem padają nie tylko rowery, ale także osprzęt przy nich pozostawiany,  taki jak licznik, pompka czy zawieszone torby.
Lubawa: Ukradł rower sprzed kościoła prawie pół roku temu, teraz za to odpowie

i

Autor: KPP Iława Lubawa: Ukradł rower sprzed kościoła prawie pół roku temu, teraz za to odpowie
Fizyczny przycisk V ekran dotykowy w samochodach | Poranek Eska Rock

Quiz. Razem czy osobno? Każdego dnia używasz tych zwrotów. Wiesz, jak je zapisać?

Pytanie 1 z 10
Która pisownia jest poprawna?