mtb

i

Autor: pixabay.com

Sport

Łaciate Mazury rozpoczną się w Iławie. Gratka dla rowerzystów

2024-04-15 15:05

Już 21 kwietnia rusza kolejny sezon ŁACIATE Mazury MTB, pełen ekscytujących wyzwań i świetnych wyścigów! W tym roku czeka na uczestników dziesięć niepowtarzalnych etapów, wśród których znajdują się trasy, które wcześniej podbiły serca uczestników i zmęczyły nogi oraz zupełnie nowe wyzwania, które na pewno zapewnią mnóstwo emocji!

Na początek Iława i Wyścig Pięciu Jezior. Później przeniesiemy się do Gminy Piecki, by sprawdzić jak wygląda ściganie nad rzeką Dajną. Trzeci etap to powracający do kalendarza Olsztyn i niesamowita trasa w Lesie Miejskim. Na czwarty wyścig zapraszamy do Mrągowa, gdzie zmierzyć się będzie można z jedną z najlepszych tras cyklu. Następnie zawitamy do Mikołajek, by sprawdzić kto zwycięży w Krainie Sielawowego Króla. Stamtąd przeniesiemy się do debiutującego w tym sezonie Biskupca, w którym do objechania będzie jezioro Dadaj. Pasym malownicze miasteczko sieci Cittaslow będzie gwarantem świetnego ścigania dla kolarzy lubiących sprinterskie etapy. Wyścig o Jelenie Rogi tradycyjnie zakończy  wakacyjną podróż po Mazurach. W połowie września zawitamy do Nowego Miasta Lubaskiego, by spróbować sił na urozmaiconej trasie poprowadzonej pomiędzy doliną Drwęcy, a Brodnickim Parkiem Krajobrazowym.  Finał cyklu tym razem odbędzie się w Giżycku. Typowa trasa cross-country już w poprzednich edycjach pokazała, że premiuje zawodników dobrze jeżdżących technicznie. Finałowa edycja na pewno sporo namiesza w końcowym podsumowaniu Klasyfikacji Generalnej cyklu ŁACIATE Mazury MTB.

Wzorem minionych lat na każdym etapie do wyboru będą cztery dystanse o zróżnicowanym stopniu trudności: najdłuższy Pro, średni Expert, krótki Hobby oraz FUN dedykowany początkującym rowerzystom. Nie zabraknie także dystansu Gravel Race oraz E-Bike Race, które na stałe zakorzeniły się w harmonogramie startów. Na uczestników wagi ciężkiej czeka kategoria Wielka Stówka. Dla adeptów szkółek kolarskich Wyścigi Łaciate Junior Race – Liga Szkółek Kolarskich z odpowiednio dostosowanymi długościami tras do kategorii wiekowych.

Nie zapomniano także o najmłodszych – tradycyjnie na terenie miasteczka zawodów na każdym etapie odbędą się bezpłatne wyścigi Cariboo Kids Race, w których swoich sił w kolarskiej rywalizacji spróbują dzieci w wieku przedszkolnym.

To dla niej uciekł sprzed ołtarza. Wiemy kim jest żona Tomasza Szczepanika

Prosty quiz ze znanych nazwisk. Magda Gessler, Robert Lewandowski i inni. Wiesz, kim są te osoby?

Pytanie 1 z 10
Robert Lewandowski jest: