klucze samochodowe kluczyki

i

Autor: Karolina Grabowska - Pixabay

Kolejni kierowcy bez uprawnień na drogach powiatu iławskiego

2021-03-05 12:51

Trzeźwość kierowcy oraz jazda zgodna z przepisami i zasadami ruchu drogowego – to warunki konieczne, byśmy zawsze dojechali do celu. Pomimo licznych interwencji i działań Policji nadal wielu kierowców nie stosuje się do powyższych zasad. Narażają własne i innych życie nawet po odebraniu im prawa jazdy.

Każdego dnia mundurowi interweniują w sprawie kierujących pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających oraz tych, którzy nie stosują się do podstawowych zasad ruchu drogowego oraz przepisów prawa.

Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymali policjanci w Kisielicach. Okazało się, że 30 – latek kierując citroenem nie posiadał uprawnień do prowadzenia samochodu. Policjanci mężczyznę ukarali mandatem karny, a samochód przekazali osobie wskazanej przez mieszkańca gminy Kisielice.

W Gminie Lubawa z kolei policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem. Wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali, czy nie prowadził samochodu pod wpływem alkoholu bądź narkotyków. Okazało się, że 23 – latek ma aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 

To nie koniec "owocnej" doby w zatrzymania piratów drogowych. W Zalewie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem, ponieważ nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Okazało się, że mężczyzna kierował samochodem mając ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 33 – latkowi prawo jazdy.

Pomimo wielu apeli Policji nadal odnotowywane są przypadki osób, którzy wsiadają za kierownice po alkoholu, narkotykach lub których brawura i lekkomyślność stwarza zagrożenie na drodze. Ryzykują oni nie tylko swoje życie, ale również swoich bliskich i innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy – na drodze kierujmy się rozsądkiem.

Sonda
Lubisz swoją teściową?
Raport z Anteny 05.03