stypendystka Aleksandra Grajnert z Iławy nagrodzona przez radnych

i

Autor: Klub radnych Dla Iławy Kolejna stypendystka z Iławy nagrodzona przez radnych

Kolejna stypendystka z Iławy nagrodzona przez radnych

2021-11-02 15:39

Klub radnych Dla Iławy przyznał kolejne stypendium, tym razem uczennicy - Aleksandrze Grajnert.

Maliszewska: dmuchajcie mi jak Małyszowi!

Aleksandra Grajnert została kolejną, szóstą laureatką stypendium "Dla Iławy", ustanowionego przez klub radnych z iławskiej Rady Miasta w 2019 roku.

Tegoroczną laureatkę wskazał radny Dariusz Paczkowski. To już szóste stypendium dla młodych i uzdolnionych iławian, na które radni, regularnie przekazują część swoich diet. W sumie 1200 złotych jednorazowego stypendium.

Aleksandra Grajnert to dwukrotna stypendystka Prezesa Rady Ministrów. W sierpniu tego roku zdała amerykańską maturę na 5, co uprawnia ją do podjęcia studiów na terenie Stanów Zjednoczonych. Ma doskonałe wyniki w nauce, a przy tym, jak podkreślają radni jest niezwykle skromną osobą.

Pierwsze stypendium, w marcu 2019 roku, trafiło do Mateusza Dąbrowskiego, ucznia Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego. Drugie stypendium, w październiku tego samego roku, powędrowało do młodego piłkarza Dawida Hinza. Kolejne stypendia trafiły do animatora sportów ekstremalnych Huberta Rólkiewicza i wioślarki Pauliny Józefowicz. Jedno ze stypendiów przekazano w marcu 2020 roku na zakup obiadów dla załogi Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy Powiatowym Szpitalu w Iławie.

Kolejne stypendium ma zostać wręczone w marcu 2022 roku. laureata typował będzie wtedy Michał Młotek.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

QUIZ o pojazdach Wojska Polskiego

Pytanie 1 z 13
Jaką nazwę wywodzącą się od ssaka nosi polski opancerzony wóz bojowy?