kroniki policyjne

Kierowcy w powiecie iławskim mieli święta zakrapiane alkoholem

2023-12-27 13:55

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach, w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu lub nie stosując się do podstawowych zasad ruchu drogowego czy przepisów prawa. Tak też stało się podczas minionego świątecznego weekendu.

Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymali funkcjonariusze w niedzielę (24.12.2023 r.) po godz. 9:00 w gminie Kisielice. W trakcie czynności policjanci wylegitymowali kierującego audi oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że 25 – latek nie powinien jeździć samochodem gdyż ma dwa aktywne zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi.

Tymczasem w poniedziałek (25.12.2023 r.) po godzinie 18:00, 55 – latek kierujący mercedesem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem zjechał na pobocze po czym do rowu. W trakcie czynność funkcjonariusze ustalili, że nie tylko prędkość była przyczyną takiego zachowania mężczyzn. Mieszkaniec gminy Iława kierował mercedesem mając 2,3 promila alkoholu w organizmie.

Natomiast we wtorek (26.12.2023 r.) policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna kierował jednośladem mając 1,5 promila alkoholu organizmie. 37 – latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Kolejny kierujący w środę (27.12.2023 r.) kilka minut po godzinie 4:00 nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego zjechał na pobocze i uderzył w słup elektryczny. 18 – latek podróżował wspólnie 3 pasażerami. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało a mieszkaniec Iławy za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem. W trakcie czynności okazało się, że 18 – latek kierował pojazdem nie dopuszczonym do ruchu za co będzie tłumaczył się przed sądem.

Sławomir i Kajra: Powstanie film dokumentalny o Sławomirze?

Quiz. Jak dobrze pamiętasz „Nocny patrol” Maanamu? To jeden z najlepszych polskich albumów rockowych

Pytanie 1 z 10
Dokończ fragment piosenki „Nocny patrol”. „Oddech zmęczony, tupot nerwowy, sypie się szkło. Rozpaczy jęki, zduszone krzyki...”