Najpierw ciepłej wody nie miała znaczna część mieszkańców Iławy w ramach corocznej konserwacji miejskiej kotłowni, a dziś (13.07) zakończył się drugi z etapów przerwy w dostawie ciepła dla Iławy i konserwacja drugiej kotłowni.
Od popołudnia ciepła woda jest już dostarczana do sieci, ciepła woda już dociera m.in. do osiedla Ostródzkiego i Piastowskiego. Tym samym wszyscy w Iławie powinni już mieć ciepłą wodę, aczkolwiek docelowa jej temperatura może rosnąć jeszcze w niektórych rejonach miasta przez kilka godzin.
Strach odkręcać mocniej kurki!
Pierwsza z zapowiedzianych podwyżek CO i CW właśnie staje się faktem.
Jak informuje Energetyka Cieplna Iława w piśmie rozsyłanym do zarządców nieruchomości w Iławie - W Biuletynie Branżowym URE – Ciepło Nr 407 została opublikowana decyzja Nr OGD.4210.51.2022.281.XVI.PWi z dnia 04 lipca 2022 r. Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki w Północnym Oddziale Terenowym w Gdańsku, zatwierdzająca nową wyższą taryfę, dla ciepła „ Energetyki Cieplnej” Sp z o.o. w Iławie. Zgodnie z zapisem pkt 6 opublikowanej taryfy, zacznie ona obowiązywać od dnia 19 lipca 2022 r. - można przeczytać w piśmie.
Niestety jak się dowiedzieliśmy, zarządcy mimo analizowania na bieżąco kosztów Centralnego Ogrzewania oraz Ciepłej Wody i wprowadzania odpowiednich korekt w zaliczkach za CO i opłacie za podgrzanie CW, będą musieli jeszcze w tym roku znów podnieść opłaty.
Zarządcy nieruchomości w Iławie liczą i łapią się za głowy, bo rozbieżność w zaliczkach miesiąc do miesiąca na przykład za lipiec 2021 - do lipiec 2022 sięgają ponad 150 procent!
By zapewnić ciągłość finansową spółdzielni, czy wspólnot, zarządcy będą więc musieli znów podnieść opłaty za CO i CW, by wyrównać rachunki z Energetyką za dostawę "ciepła".
Pozostaje trzymać kciuki za bardzo ciepłą zimę 2022/2023 i koniec kryzysu energetycznego (horrendalne koszty wydobycia i dostaw węgla do ciepłowni).
Najnowszym pomysłem na ograniczenie kryzysu energetycznego jest zmniejszenie o kilka stopni temperatur w sezonie grzewczym. BiznesAlert.pl ustalił, że kryzys energetyczny skłonił rząd do rozważań na temat wprowadzenia ograniczenia temperatury w sieciach ciepłowniczych w celu zmniejszenia zużycia węgla w ciepłowniach. Rozmowy na ten temat trwają.
Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!