prysznic

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Jest już ciepła woda w całej Iławie. UWAGA Jeszcze w tym roku kolejne podwyżki!

2022-07-13 19:48

Mamy dobre i złe wieści dla mieszkańców Iławy, jeśli chodzi o ciepłą wodę w mieście. Ciepła woda już wróciła do domów wszystkich podłączonych do miejskiej ciepłowni. Niestety, szykują się kolejne podwyżki!

Najpierw ciepłej wody nie miała znaczna część mieszkańców Iławy w ramach corocznej konserwacji miejskiej kotłowni, a dziś (13.07) zakończył się drugi z etapów przerwy w dostawie ciepła dla Iławy i konserwacja drugiej kotłowni.

Od popołudnia ciepła woda jest już dostarczana do sieci, ciepła woda już dociera m.in. do osiedla Ostródzkiego i Piastowskiego. Tym samym wszyscy w Iławie powinni już mieć ciepłą wodę, aczkolwiek docelowa jej temperatura może rosnąć jeszcze w niektórych rejonach miasta przez kilka godzin.

Strach odkręcać mocniej kurki!

Pierwsza z zapowiedzianych podwyżek CO i CW właśnie staje się faktem.

Jak informuje Energetyka Cieplna Iława w piśmie rozsyłanym do zarządców nieruchomości w Iławie - W Biuletynie Branżowym URE – Ciepło Nr 407 została opublikowana decyzja Nr OGD.4210.51.2022.281.XVI.PWi z dnia 04 lipca 2022 r. Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki w Północnym Oddziale Terenowym w Gdańsku, zatwierdzająca nową wyższą taryfę, dla ciepła „ Energetyki Cieplnej” Sp z o.o. w Iławie. Zgodnie z zapisem pkt 6 opublikowanej taryfy, zacznie ona obowiązywać od dnia 19 lipca 2022 r. - można przeczytać w piśmie.

Niestety jak się dowiedzieliśmy, zarządcy mimo analizowania na bieżąco kosztów Centralnego Ogrzewania oraz Ciepłej Wody i wprowadzania odpowiednich korekt w zaliczkach za CO i opłacie za podgrzanie CW, będą musieli jeszcze w tym roku znów podnieść opłaty.

Zarządcy nieruchomości w Iławie liczą i łapią się za głowy, bo rozbieżność w zaliczkach miesiąc do miesiąca na przykład za lipiec 2021 - do lipiec 2022 sięgają ponad 150 procent!

By zapewnić ciągłość finansową spółdzielni, czy wspólnot, zarządcy będą więc musieli znów podnieść opłaty za CO i CW, by wyrównać rachunki z Energetyką za dostawę "ciepła".

Pozostaje trzymać kciuki za bardzo ciepłą zimę 2022/2023 i koniec kryzysu energetycznego (horrendalne koszty wydobycia i dostaw węgla do ciepłowni).

Najnowszym pomysłem na ograniczenie kryzysu energetycznego jest zmniejszenie o kilka stopni temperatur w sezonie grzewczym. BiznesAlert.pl ustalił, że kryzys energetyczny skłonił rząd do rozważań na temat wprowadzenia ograniczenia temperatury w sieciach ciepłowniczych w celu zmniejszenia zużycia węgla w ciepłowniach. Rozmowy na ten temat trwają.

QUIZ od modzie i ubraniach. Czy podołasz wyzwaniu?

Pytanie 1 z 9
Kto zaprojektował najdroższą suknię świata, wartą 30 milionów dolarów?
Niezwykłe znalezisko w iglicy kościoła

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!