jarmark

i

Autor: UM NML

Jarmark Wielkanocny odwołany. Winny koronawirus

2020-03-10 13:27

Jarmark w Nowym Mieście Lubawskim to od kilkunastu lat bardzo popularna impreza w regionie. Jest okazją do spacerów i spotkań rodzinnych oraz unikalnych zakupów. Niestety w tym roku się nie odbędzie.

Imprezę planowano na 5 kwietnia. Jarmark Wielkanocny tradycyjnie miał się odbyć na nowomiejskim rynku. Z powodu koronawirusa odwoływane są  jednak wszystkie imprezy masowe. W związku z tym nowomiejski jarmark nie odbędzie się. Taką decyzję podjęło Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście.

Oświadczenie organizatorów:
W związku z realnym zagrożeniem możliwością rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-Cov-2, decyzją Starosty Nowomiejskiego zmuszeni jesteśmy odwołać X Jarmark Wielkanocny zaplanowany na 5 kwietnia 2020 roku w Nowym Mieście Lubawskim. Bardzo przepraszamy za zaistniała sytuację.

O zakazie organizacji imprez masowych poinformowano podczas wtorkowej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego.

Chcemy być odpowiedzialni, chcemy być mądrzy przed szkodą -powiedział premier Morawiecki. - W oparciu o zalecenia epidemiologów i zdecydowaliśmy się na ten krok, który wprowadzają też Francja i Niemcy, które przyznają, że robią to za późno.