Internat ZS w Lubawie po remoncie pomieszczeń

i

Autor: Zespół Szkół w Lubawie

Internat już gotowy. Zobacz Zespół Szkół w Lubawie po remoncie!

2020-08-31 11:47

W październiku 2019 roku władze Powiatu Iławskiego podpisały umowę na realizację oświatowej inwestycji w Lubawie, na przebudowę pomieszczeń w kompleksie Zespołu Szkół w Lubawie przy ul. Rzepnikowskiego 4. Inwestycja właśnie została zrealizowana.

Umowa została podpisana z firmą MEZARIST z Olsztyna dokładnie na przebudowę istniejących sal dydaktycznych w budynku szkoły oraz w części budynku warsztatów szkolnych na internat. Wykonawca robót wyłoniony z postępowania przetargowego to firma „MEZARIST Michał Zarembski” z Olsztyna.

Umowa opiewa na kwotę 1 488 376,83 zł brutto.

Co dokładnie zostało zrobione?

Przebudowano istniejące obiekty – części budynku warsztatów szkolnych oraz budynku dydaktycznego zlokalizowanego od ul. Rzepnikowskiego tak, by dostosować pomieszczenia  do potrzeb internatu bez ich rozbudowy. W celu zapewnienia prawidłowego dojścia i zapewnienia osobom niepełnosprawnym dostępności do obiektu, konieczne było zaprojektowanie nowych podestów wejściowych, schodów oraz pochylni dla osób niepełnosprawnych. Zagospodarowany został teren w obrębie inwestycji, utwardzony plac i wymieniono istniejącą nawierzchnię betonową na nawierzchnię z kostki betonowej.

W ramach przebudowy wydzielono pomieszczenia mieszkalne – pokoje dwu, trzy i czteroosobowe, łazienki, pokój wychowawcy, pomieszczenie do indywidualnej nauki, pomieszczenie do samodzielnego przygotowania posiłku oraz pomieszczenia gospodarcze, gospodarczo-porządkowe wraz z pralnią, suszarnią i prasowalnią oraz pomieszczeniem węzła cieplnego. W części objętej przebudową przewiduje się możliwość zakwaterowania łącznie 27 osób. Budynki w częściach objętych przebudową zostały ocieplone.

- Od początku kadencji było oczywiste, że sprawa internatu Zespołu Szkół w Lubawie jest priorytetowa i tak ją traktowaliśmy. Pomieszczenia są w tej chwili nowoczesne, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Znacznie poprawi się jakość życia młodzieży w internacie, na czym nam bardzo zależało. Termin zakończenia inwestycji zaplanowany był na 20 sierpnia i został dotrzymany - mówi starosta iławski Bartosz Bielawski.

Sonda
Jak powinna wyglądać nauka?
Kucyk hasał po drodze krajowej! "Dopadła" go grupa SPEED!