Pusta szkoła podstawowa nr 5 w Szczecinku

i

Autor: Paulina Horbatowska - Deciuk

Informacje o szkołach tylko drogą internetową i telefoniczną

2020-03-19 13:23

Władze powiatu iławskiego zwróciły się do uczniów kończących podstawówkę by w dobie pandemii tylko tymi drogami zdobywali informacje o placówkach oświatowych w których chcą się dalej edukować. Dni otwarte szkół ponadpodstawowych i targi edukacyjne zostały odwołane.

Apel wystosowała Renata Motylińska, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Iławie.

Renata Motylińska

i

Autor: arch. powiatu iławskiego

TEKST APELU:

Drodzy Absolwenci szkół podstawowych, szanowni Rodzice!
Mamy obecnie szczególną sytuację epidemiologiczną. Wszyscy podejmujemy niezbędne działania w celu ograniczenia niebezpieczeństwa, jakim jest zarażenie się wirusem SARS-CoV-2. W związku z tym odwołane zostały dni otwarte szkół ponadpodstawowych, czy cieszące się ogromną popularnością „Targi Edukacyjne”.
Zapewne Wy, Ósmoklasiści oraz Wasi Rodzice zastanawiacie się, co dalej, jaką wybrać szkołę ponadpodstawową i czym się kierować przy podejmowaniu decyzji o dalszej edukacji? Wychodząc naprzeciw obecnej sytuacji oraz Państwa oczekiwaniom, proponujemy zapoznanie się z ofertą szkół ponadpodstawowych Powiatu Iławskiego za pomocą internetowych środków przekazu. Każdego dnia można pozyskać informację telefoniczną w szkołach oraz kontaktować się za pośrednictwem poczty elektronicznej.
Różnorodna i dostosowana do potrzeb rynku pracy – tak można określić ofertę edukacyjną szkół Powiatu Iławskiego. Szkoły kontynuują wprowadzone w ubiegłym roku kierunki kształcenia, a także prowadzą nabory do już sprawdzonych zawodów, które są gwarancją dobrego wykształcenia, a w przyszłości zdobycia ciekawej pracy.
W szkołach przygotowano również ofertę dla uczniów zainteresowanych kształceniem ogólnym – liceum ogólnokształcące w Iławie oraz w Lubawie. Każda ze szkół jest nowocześnie wyposażona oraz nieustannie rozwija swój proces dydaktyczny.
Drogi Absolwencie, pamiętaj, że dokładne zapoznanie się z ofertą edukacyjną szkół gwarantuje świadomy i trafny wybór dalszej ścieżki kształcenia.

Dodajmy, że także nabór do szkół ponadpodstawowych w powiecie iławskim prowadzony będzie w formie elektronicznej. Zgodnie z zarządzeniem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty wnioski o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z niezbędnymi dokumentami należy składać od 11.05.2020 do 23.06.2020. Skorzystanie z formy elektronicznej będzie możliwe w podanych wyżej terminach. Warto śledzić komunikaty na stronie https://powiat-ilawski.pl/ oraz na stronach poszczególnych szkół.