Indykpol AZS Olsztyn z 6. wygraną z rzędu! [WIDEO, FOTO]

2021-11-21 18:53

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn po raz kolejny zainkasowali komplet punktów. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur tym razem pokonała na wyjeździe Cerrad Enea Czarnych Radom 3:0. MVP – Karol Butryn!

W sobotnim spotkaniu w Radomiu, zespół akademików z Kortowa poprowadził już Marco Bonitta. Włoski szkoleniowiec nie dokonał zmian w wyjściowym składzie olsztynian.

Mecz rozpoczęli zatem: Firlej, Jakubiszak, Poręba, Defalco, Andringa, Butryn i Gruszczyński (libero).

Każda z trzech rozegranych partii w Radomiu była emocjonująca i każda z nich zakończyła się wynikiem 25:23 dla Indykpolu AZS Olsztyn. Dwa pierwsze sety przebiegły pod dyktando akademików z Kortowa, a gospodarze najbliższej wygranej byli w trzeciej odsłonie, w której prowadzili 21:17. Szaleńcza pogoń olsztynian doprowadziła do zamknięcia spotkania w trzech setach. Dla ekipy ze stolicy Warmii i Mazur było to 6. zwycięstwo z rzędu.

Zwycięstwo olsztynian było również widoczne w statystykach.

Akademicy z Kortowa lepiej przyjmowali (54% dokładnego przyjęcia przy 53% pozytywnego przyjęcia gospodarzy), byli skuteczniejsi w ataku (51% skuteczności do 36%), zdobyli więcej punktów blokiem (11:7). Obie ekipy zdobyły po 3 asy serwisowe. Najwięcej punktów u gości zdobył MVP meczu – Karol Butryn (23 pkt.), a u gospodarzy Alexander Berger (10 pkt.).

 - Cieszę się, że wygraliśmy za trzy punkty, bo nie był to łatwy mecz – przyznał Jan Król, atakujący Indykpolu AZS Olsztyn. – W Radomiu zawsze gra się ciężko, osobiście wiele razy już tutaj przegrywałem. Najważniejsze, że zespół zwyciężył, mamy trzy punkty i jedziemy dalej!

Kolejny mecz w Iławie!

W niedzielę, 28 listopada o godzinie 17:30. Rywalem Indykpolu AZS Olsztyn będzie Stal Nysa – bilety dostępne na indykpolazs.pl/bilety.

QUIZ. Sobotnia ortografia. Tak trudno jeszcze nie było. Dasz radę osiągnąć wynik 10/15?

Pytanie 1 z 15
Wskaż poprawną odpowiedź
Doda na dachu limuzyny wjeżdża na imprezę. Świętuje rozwód!