Indykpol AZS Olsztyn uległ Mistrzowi Polski. Teraz dwa mecze w Iławie

2022-03-14 8:11

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn po walce musieli uznać wyższość ekipy Jastrzębskiego Węgla, ulegając na wyjeździe 1:3. MVP spotkania został wybrany Janek Hadrava.

Ze względu na drobny uraz Jana Firleja, spotkanie z Mistrzem Polski na rozegraniu rozpoczął Karol Jankiewicz. Reszta składu bez zmian – Robbert Andringa i TJ DeFalco na przyjęciu, Taylor Averill z Mateuszem Porębą na środku, Karol Butryn na ataku i Jędrzej Gruszczyński jako libero.

Pierwszy set padł na konto gospodarzy, którzy pewnie prowadzili grę od pierwszej do ostatniej piłki. Jastrzębianie zwyciężyli 25:21. W drugiej odsłonie sobotniego spotkania oglądaliśmy zupełnie inny Indykpol AZS Olsztyn. Zmiany dokonane przez Javiera Webera (dobra gra wprowadzonego Szymona Jakubiszaka), przyniosła skutek – akademicy z Kortowa wygrali 25:22.

Kolejne dwie partie należały jednak do Mistrzów Polski, jednak olsztynianom nie można odmówić woli walki i ambicji. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się najskuteczniejszy w ekipie z Kortowa – Karol Butryn (aż 31 punktów). To jednak było za mało, bowiem jastrzębianie wygrali 25:20 i 25:23, zdobywając komplet punktów.

Patrząc w pomeczowe statystyki, olsztynianie dysponowali dokładniejszym przyjęciem (62% do 46% gospodarzy), skuteczniejszym atakiem (52% do 51%) oraz lepszą zagrywką (8:4). Oba zespoły zdobyły po 8 „oczek” w bloku.

- Możemy czuć złość, smutek i żal. Było blisko, lecz nie wywozimy z Jastrzębia żadnych punktów. Przyjechaliśmy tutaj walczyć i tak było. Na końcowym etapie patrzy się jednak na wynik i tabelę – powiedział po spotkaniu Karol Jankiewicz, rozgrywający Indykpolu AZS Olsztyn.

Przed siatkarzami Indykpolu AZS Olsztyn dwa spotkania w Iławie.

Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, w środę 16 marca o godz. 17:30, zmierzą się z Treflem Gdańsk (bilety do nabycia na indykpolazs.pl/bilety).

Natomiast w niedzielę 20 marca, o godz. 14:45, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur podejmie lidera PlusLigi – Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (bilety do nabycia od poniedziałku). Spotkajmy się w hali przy Małym Jezioraku w Iławie!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nazwij to inaczej - która nazwa jest właściwa?

Pytanie 1 z 20
Kabaczkiem nazywamy niekiedy:
Charytatywny maraton Zumby dla Ukrainy