ratusz iława

i

Autor: W.Raczkowski

Iławski ratusz podzielony na dwie strefy. [audio]

2020-05-15 15:00

Interesanci przyjmowani w urzędzie mają wykonywany pomiar temperatury termometrem bezdotykowym oraz są zobowiązani do dezynfekcji rąk. W przypadku gdy temperatura ciała będzie powyżej 38 stopni, taka osoba nie będzie wpuszczona do budynku urzędu.

Trwa luzowanie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. W związku z tym Urząd Miasta wprowadził kolejne zmiany w organizacji pracy. Nadal rekomendowane i zalecane jest załatwianie wszelkich spraw drogą elektroniczną, ale interesanci będą także przyjmowani osobiście.


Interesanci przyjmowani są w godzinach od 12:00 do 15:00 po uprzednim telefonicznym lub mailowym umówieniu się z pracownikiem Urzędu Miasta Iławy - wyjaśnia Beata Furmanek z wydziału Komunikacji Społecznej iławskiego ratusza. - Szczegółowe dane kontaktowe pracowników Urzędu Miasta Iławy znajdują się na stronach internetowych: www.bip.umilawa.pl, www.ilawa.pl/komunikaty

W związku z tą decyzją ratusz został podzielony na dwie strefy. Jedna jest dostępna dla interesantów. Druga wciąż zamknięta. Strefa otwarta to kancelaria, dowody osobiste i ewidencja ludności. Jesli będzie potrzebny urządnik ze strefy zamkniętej zostanie wezwany do pok. 110, który wyznaczono na miejsce do obsługi.

Uruchomiono też Urząd Stanu Cywilnego, który pracuje w godzinach od 10:00 do 14:00. Tu także trzeba się wcześniej umówić telefonicznie lub mailowo. Otwarto także  Kaęa Urzędu Miasta. Pracuje od 12:00 do 14:30. Aby zachować bezpieczne odległości pomiędzy interesantami stojącymi w kolejce będą wpuszczane maksymalnie trzy osoby jednocześnie.

Warto dodać, że interesanci przyjmowani w urzędzie mają wykonywany pomiar temperatury termometrem bezdotykowym oraz są zobowiązani do dezynfekcji rąk. W przypadku gdy temperatura ciała będzie powyżej 38 stopni, taka osoba nie będzie wpuszczona do budynku urzędu. Oczywiście interesanci są także zobowiązani są na terenie urzędu do zasłaniania nosa i ust maseczką.

Beata Furmanek z Urzedu Miasta Iława mówi o szczegółach przyjmowania interesantów w ratuszu