biblioteka

i

Autor: MBP w Iławie

Iławska biblioteka pozostanie jednak zamknięta

2020-04-17 13:26

20 kwietnia planowano otworzyć iławską bibliotekę dla mieszkańców. Oczywiście w ograniczonej formule i masą obostrzeń. Niestety plany się zmieniły.

Przypomnijmy, że w wypożyczalni dla dorosłych mogło maksymalnie przebywać 5 osób, w oddziale dla dzieci 2 osoby, a czytelni ogólnej 3 osoby. W holu miały stanąć 4 krzesełka dla oczekujących. Biblioteka miała być czynna w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach od 9.00 do 17.00 oraz w środy od 9:00 do 14:00.
Codziennie od 11.00 do 12.00 oraz od 14.00 do 15.00 pomieszczenia miały być odkażane i wietrzone.

Ten plan spalił jednak na panewce.

- Szanowni Państwo, nastąpiła zmiana w terminie otwarcia bibliotek publicznych. Jest ono przewidziane w drugim etapie łagodzenia ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa - informuje dyrekcja iławskiej biblioteki. - Nie znamy dokładnej daty jego wdrożenia. Mamy więcej czasu na dopracowanie procedur, które zapewnią nam wszystkim bezpieczeństwo. Dziękujemy Państwu za udostępnianie zasad korzystania z biblioteki w okresie przejściowym, jeżeli pojawią się nowe wytyczne odnośnie bezpieczeństwa epidemicznego, będziemy informować o nich na bieżąco.