Iławianka uderzyła autem w szkołę podstawową. To nie jedyny kiepski kierowca

2021-03-10 13:22

Mimo stwarzanego zagrożenia bezpieczeństwa, a także grożących konsekwencji prawnych, nadal funkcjonariusze zatrzymują nieodpowiedzialnych kierujących, którzy wsiadając za kółko, nie stosują się do zasad ruchu drogowego i przepisów prawa.

Policjanci z Iławy na terenie gminy zatrzymali kierującego mitsubishi do kontroli drogowej. W trakcie czynności wylegitymowali mężczyznę oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że 39–latek kierował samochodem będąc pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi gminy Iława.

Natomiast w Iławie 32–latka kierująca mazdą nie dostosowała prędkości do warunków na drodze i na terenie jednej z iławskich szkół podstawowych wjechała w drzwi sali gimnastycznej. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, a kobieta za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem.

Następnego nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymali policjanci po zgłoszeniu przez świadka. Zgłaszający oświadczył, że jedną z dróg w Zalewie może kierować oplem mężczyzna będący pod wpływem narkotyków. Kiedy policjanci zauważyli opisywany pojazd, natychmiast go zatrzymali do kontroli drogowej. Według wstępnych badań okazało się, że 24–latek kierował samochodem osobowym pod działaniem środków psychotropowych. Jak ustalili policjanci, to nie jedyne przewinienie mężczyzny. Mieszkaniec powiatu iławskiego posiadał przy sobie ponad 7 gram amfetaminy. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnej celi.

Tymczasem w Iławie policjanci zatrzymali kierującego peugeotem, który poruszał się z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym. W trakcie czynności policjanci wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że 51–latek kierował samochodem osobowym, mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi Iławy.

Proces kierowcy ciężarówki, który wjechał w autobus z uczniami

QUIZ. Chuck Norris kończy 81 lat. Znasz dowcipy o bohaterze "Strażnika Teksasu"?

Pytanie 1 z 15
Co potrafi zrobić Chuck Norris?