ekologia

Iławianie po raz szósty połączyli siły, by oczyścić las za osiedlem Podleśnym

2024-03-25 13:00

Za nami kolejna, szósta edycja "Sąsiedzkiego sprzątania lasu". W wydarzeniu, które odbywa się w Iławie regularnie od 2019 roku, wzięło tym razem udział ponad 30 osób. Efektem pracy ich pracy było kilkadziesiąt pełnych worków na odpady.

"Sąsiedzkie sprzątanie lasu" to cykliczna akcja, zapoczątkowana przez radnego miejskiego Michała Młotka, prywatnie mieszkańca osiedla Podleśnego. W 2019 roku po raz pierwszy zaprosił on sąsiadów z osiedla do wspólnego sprzątania okolic górki na końcu ulicy 1 Maja.

Obecnie w akcji udział biorą już nie tylko mieszkańcy osiedla Podleśnego, ale całego miasta. Co cieszy, w wydarzeniu udział biorą także dzieci, które podczas sprzątania towarzyszą swoim rodzicom.

W tym roku w akcji sprzątania lasu udział wzięło ponad 30 osób. Efektem pracy całej grupy było kilkadziesiąt pełnych worków na odpady. Uczestnicy wydarzenia oczyścili fragment lasu, okolice leśnych dróg i skrzyżowań, strzelnicy i ogrodów działkowych a przede wszystkim popularnej górki.

- Dziękuję wszystkim osobom, które poświęciły niedzielne przedpołudnie na udział w sprzątaniu lasu, tym bardziej, że pogoda nie do końca nam sprzyjała - mówi Michał Młotek. - Gdy patrzę na efekt naszej wspólnej akcji jest satysfakcja, bo zrobiliśmy coś dobrego dla miasta, lasu i środowiska. Ale jest też złość, bo tych śmieci w ogóle nie powinno być w lesie.

"Sąsiedzkie sprzątanie lasu" zakończyło się w tym roku integracyjnym ogniskiem, które zorganizowało Nadleśnictwo Iława wraz z Krzysztofem Kwasigrochem.

#MuratorOgroduje: Wiosenne porządki w ogrodzie - jak przygotować ogród do sezonu?
Materiał sponsorowany

QUIZ. Kultowe seriale końca XX wieku. Kochaliśmy je wszyscy! My mówimy trzy słowa, Ty zgadujesz tytuł!

Pytanie 1 z 10
Na sam początek łatwizna! My mówimy: bliźnięta, Peach Pit, szkoła, Wy mówicie: