akcja iława

i

Autor: UM Iława

Iława. COVID-19 pod nogami. Najmłodsi edukują!

2020-07-01 14:25

Mimo uwolnienia większości obostrzeń związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się wirusa SARS COV-2, jest coraz więcej sygnałów, że iławianie nie noszą maseczek w miejscach publicznych, gdzie spotykają się z innymi osobami. Młodzi iławianie postanowili przypomnieć o zasadach związanych z pandemią.

Jak się okazuje sytuacja epidemiczna nie jest na tyle dobra, że pora na całkowitą swobodę i brak jakichkolwiek ograniczeń. Inicjatywa ma za zadanie przypominać i wzmocnić apele o profilaktyce podczas pandemii, że istnieje jeszcze obowiązek noszenia maseczek i zachowania odpowiednich środków ostrożności - mówi Dawid Kopaczewski, burmistrz Iławy. - Poza tym, nadal występuje obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi.

Inicjatywa młodzieży, to przede wszystkim działania mające na celu propagowanie zaleceń podczas trwającej epidemii, profilaktyka zdrowia i higieny w niekonwencjonalny sposób, przyjazny młodym ludziom. Na iławskich chodnikach pojawiły się napisy graffiti z hasłami pokroju - Myj ręce., Trzymaj dystans itp.

To Inicjatywa Klubu Młodzieżowego działającego przy Ośrodku Psychoedukacji Profilaktyki Uzależnień w Iławie oraz członków Młodzieżowej Rady Miasta Iława.

akcja iława

i

Autor: UM Iława
akcja iława

i

Autor: UM Iława

Jak daleko jest z Gdyni do Zakopanego? Prawdziwy test na odległości [QUIZ]

Pytanie 1 z 14
Dalej jest z Warszawy do:
Plaga karaluchów na Ursynowie