drwal na lodzie

i

Autor: pexels ICE ICE EYLAU - Otwarte Mistrzostwa W Pływaniu Lodowym w Iławie

pływanie

ICE ICE EYLAU - Otwarte Mistrzostwa W Pływaniu Lodowym. Posłuchaj o nowym wydarzeniu w Iławie!

2023-11-20 9:42

Do tej pory po sezonie letnim w Iławie popularne było tylko morsowanie, to może się zmienić za sprawą nowego wydarzenia, które wymyślił Marcin Hesztige. Będzie można wskoczyć do lodowatego Jezioraka i nie tylko się zahartować, ale przepłynąć jeden z trzech wybranych dystansów.

Mamy ogromną przyjemność zaprosić lodową brać na pierwsze tego typu zawody w Iławie.

Możliwość ścigania się na 100 metrowym torze w formule basenowej na najdłuższym jeziorze w Polsce!

Gwarantujemy bajecznie pieszczotliwą chłodną wodę, moc atrakcji a sam udział już potwierdziło kilku zawodników, którzy reprezentowali Polskę na ostatnich Mistrzostwach Świata w tej dyscyplinie - zachęcają organizatorzy.

A pomysłodawca wydarzenia, który ma na swym koncie wiele startów podczas czterech już sezonów i to również na zawodach międzynarodowych, dodaje:

Zakładamy, że podczas wydarzenia temperatura Jezioraka będzie wynosiła 6-7 stopni. Zakazane są jakiekolwiek pianki, uczestnik może wystartować w klasycznym stroju pływackim. Przyjadą zawodnicy wysokiej klasy, ale proszę się tym nie zniechęcać, przyjadą też amatorzy z całego kraju. Przepłynięcie minimalnego dystansu jakim jest 100m, na dodatek w dowolnym stylu, bo niektórzy nie chcą zanurzać głowy, nie zrobi nikomu krzywdy - mówi Marcin Hæsthikke.

Marcin Hæsthikke

i

Autor: eka
Marcin Hæsthikke o ICE ICE EYLAU - otwarte mistrzostwa w pływaniu lodowym w Iławie

Wyciąg z regulaminu

Celem zawodów jest:

  • popularyzacja zimowego pływania;
  • propagowanie norm bezpiecznych zachowań nad wodą i w wodzie;
  • wyłonienie zwycięzców we współzawodnictwie.

Zawody odbędą się na dystansach 100, 200 i 500 metrów.

Organizatorem zawodów jest Orka Iława z siedzibą przy ul. Chełmińskiej 1, 14-200 Iława. Biuro zawodów mieści się w Sali Konferencyjnej Portu Iława.

Zawodnicy będą mieli do dyspozycji szatnie z podziałem na damską i męską. Organizator dopuszcza start zawodnika na maksymalnie dwóch dystansach. Organizator dopuszcza nałożenie drugiego czepka silikonowego,pianki pływackie są niedozwolone.

Zapisy prowadzone będą do 20.11.2023 lub do momentu osiągnięcia limitu zawodników. Jedynym kryterium kwalifikacyjnym jest kolejność zaksięgowanych wpłat.

Wysokość opłaty startowej wynosi: 100 metrów - 50zł, 200 metrów - 60zł, 500 metrów - 60zł. W przypadku chęci uczestnictwa na drugim dystansie opłata startowa wzrasta o 30zł niezależnie od dystansu. Zawodnik w dniu zawodów musi mieć ukończone 18 lat.

Po zawodach będą przyznawane puchary i medale z podziałem na kobiety i mężczyzn na każdym z dystansów. Każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal oraz dyplom z osiągniętym czasem na swoim dystansie.

Zawody odbędą się bez względu na warunki atmosferyczne.

Niedziela, 26 listopada 2023, godz. 10.00, plaża „Prawdziwka” przy Chodkiewicza 5, Iława.

Link do zapisów

Nr kontaktowy do koordynatora zawodów: Marcin Hæsthikke - 788571686

ICE ICE EYLAU - Otwarte Mistrzostwa W Pływaniu Lodowym w Iławie

i

Autor: mat organizatora

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres ilawa@eska.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!