projekty spotkanie biznesowe

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Głosowanie na Iławski Budżet Obywatelski 2023. Lista projektów i jak głosować!

2022-09-23 8:30

Trwa IBO 2023 czyli Iławski Budżet Obywatelski. Władze miasta przeznaczyły na IBO 2023 500 tys zł. W tej edycji, o wasze głosy i realizację walczy 5 projektów inwestycyjnych i 4 nieinwestycyjne.

Burmistrz Miasta Iławy ogłosił listę projektów zakwalifikowanych do kolejnego etapu Iławskiego Budżetu Obywatelskiego 2023. Złożono łącznie 11 propozycji działań: 7 o charakterze inwestycyjnym oraz 4 nieinwestycyjne. 

Komisja oceniająca projekty IBO 2023 zakwalifikowała do dalszego etapu 9 projektów: 5 inwestycyjnych i 4 nieinwestycyjne. Przypomnijmy, że maksymalna pula przeznaczona na realizację projektów inwestycyjnych wynosi 440 tys. zł, zaś na projekty nieinwestycyjne 60 tys. zł (przy czym maksymalna wysokość kosztów jednego projektu nie może przekroczyć 20 tys. zł).

Projekty, które powalczą o głosy mieszkańców Iławy

Maszyny do podawania piłek - lepszy trening, ciekawsze zajęcia!

Maszyny do podawania piłek to projekt od trenerów SSP Orki Iława Basketball, UKS Mały Jeziorak, KKP Jezioranek Iława, Towarzystwa Tenisa Ziemnego oraz sekcji tenisa stołowego IKS Jezioraka Iława dla mieszkańców Iławy. Zakup maszyn do podawania piłek do koszykówki, piłki nożnej, tenisa i tenisa stołowego to szansa lepszych i ciekawszych zajęć sportowych oferowanych mieszkańcom miasta Iława korzystającym z obiektów sportowych.

Koszt po weryfikacji 130 000 zł

Kreatywna Dzika

Kreatywna Dzika to odpowiedź na potrzeby spotkań, integracji i działania mieszkańców Iławy w okresie sezonu letniego. Zamysł polega na wykorzystaniu potencjału plaży miejskiej i pobliskiego bulwaru. Stworzenie unikalnego miejsca na kulturalnej mapie Iławy, wykorzystującego zaangażowanie mieszkańców do realizacji różnych inicjatyw kulturalnych i sportowych.

Koszt po weryfikacji 195 000 zł

Mini Tężnia Solankowa nad Iławką

Tężnia solankowa to mini uzdrowisko. Projekt zakłada budowę tężni solankowej dla mieszkańców Iławy oraz turystów odwiedzających nasze piękne miasto. Celem projektu jest poprawa zdrowia i zapobieganie chorobom układu oddechowego oraz zwiększenie odporności organizmu. Jakość powietrza ma znaczący wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Stwórzmy więc w Iławie miejsce do poprawy kondycji zdrowotnej mieszkańców w pięknych okolicznościach przyrody nad rzeką Iławką.

Koszt po weryfikacji 440 000 zł

Warsztaty z ceramiki inspirowane iławskimi legendami

Dla chętnych mieszkańców (w różnych grupach wiekowych) odbędą się warsztaty z ceramiki inspirowane iławskimi legendami. Celem warsztatów jest umożliwienie mieszkańcom rozwijania swoich pasji i zdolności artystycznych, pobudzanie wyobraźni poprzez edukację plastyczną i zdobycie nowych umiejętności w pracy z gliną. Warsztaty zakończą się wernisażem w wieży ciśnień, na którym i uczestnicy oraz mieszkańcy będą mogli z radością podziwiać efekty swej pracy.

Koszt po weryfikacji 62 000 zł

Tor treningowy do biegów z przeszkodami

Pierwsza w Iławie w pełni darmowa konstrukcja umożliwiająca rozwój fizyczny niezbędny do uprawiania sportów wymagających sprawności ogólnej oraz silnego chwytu takich jak biegi z przeszkodami, ninja, kalistenika czy wspinaczka. Tor przeznaczony jest do użytkowania zarówno przez amatorów jak i profesjonalistów, dorosłych, młodzież oraz dzieci pozostających pod stałą opieką.

Koszt po weryfikacji 130 000 zł

Wild Beach Art Festival

Lokalny Dzień Sztuki na "Dzikiej Plaży". Mieszkańcu! Spędź miło czas na plaży, bawiąc się przy muzyce granej na żywo! Miej wpływ na rozdane nagrody i wybór kapeli, która zagra pełen koncert.Wild Beach to przestrzeń na zabawę kulturą. MiniScena muzyczna, prezentacje obrazów, rękodzieła i wszystkiego, co uznasz za ART! Artysto! Nie ważne jaką grasz muzę. Jazz, HipHop, Rock czy Szanty. Scena jest Twoja!Zaprezentuj się na pierwszym Art Festiwalu zorganizowanym na "Dzikiej Plaży".

Koszt po weryfikacji 20 000 zł

Kastracja i leczenie kotów i kotek wolno żyjących

W Iławie, na osiedlach, ogrodach działkowych, wciąż corocznie rodzą się niechciane, nikomu niepotrzebne koty. Kotki mogą zostać matkami już w wieku około 7-8 miesięcy. Są w stanie wydać na świat nawet 3 mioty, w każdym średnio od 4 do 6 kociąt. Duża część kociaków umiera w cierpieniach - na kocie choroby, pod kołami aut, otrutych. Ukróćmy cierpienie, zapobiegajmy rozmnażaniu, kastrujmy!

Koszt po weryfikacji 20 000 zł

Gimnastyka dla Iławskich Seniorów

Projekt skierowany jest do Iławskich Seniorów. Głównym celem projektu jest poprawa kondycji zdrowotnej seniorów poprzez uczestnictwo w zajęciach gimnastycznych oraz prelekcjach nt. profilaktyki zdrowotnej.

Koszt po weryfikacji 20 000 zł

Zumbareha

Gimnastyka prozdrowotna realizowana przy rytmach muzyki tanecznej w celu zachowania formy psychofizycznej seniorów iławskich. W odróżnieniu do gimnastyki, nasze zajęcia są bardziej skoncentrowane na ćwiczeniach przy muzyce.

Koszt po weryfikacji 20 000 zł

Szczegółowe informacje o projektach, na ilawa.budzet-obywatelski.org (www.obywatelska.ilawa.pl) Głosowanie internetowe w ramach IBO 2023 w dniach 23-25 września.

Krótka instrukcja jak zagłosować.

Głosowanie rozpoczyna się w piątek 23.09 o 16:00, kończy w niedzielę 25.09 o 23:59

  1. Głosowanie nad projektami zgłoszonymi do Iławskiego Budżetu Obywatelskiego przeprowadza się poprzez wypełnienie Karty do głosowania dostępnej na platformie do zarządzania Iławskim Budżetem Obywatelskim www.ilawa.budzetobywatelski.org, www.obywatelska.ilawa.pl. oraz drogą elektroniczną w lokalach wyborczych wyznaczonych w drodze Zarządzenia Burmistrza Miasta Iławy.
  2. W przypadku niemożności przeprowadzenia głosowania drogą elektroniczną Burmistrz ma prawo zarządzić głosowanie przy użyciu papierowych kart do głosowania. Informację o tym fakcie podaje bezzwłocznie do publicznej wiadomości, w sposób określony w § 4 ust. 4 Zasad Budżetu Obywatelskiego.
  3. Wzór karty do głosowania wprowadzony jest w drodze zarządzenia Burmistrza oraz podany do publicznej wiadomości w sposób określony w § 4 ust. 4 Zasad Budżetu Obywatelskiego. Wzór karty do głosowania nie stanowi karty do głosowania. Karta do głosowania uzupełniona o projektu dopuszczone do głosowania, zostanie opublikowana w momencie uruchomienia głosowania i dostępna będzie na stronach www.ilawa.budzetobywatelski.org, www.obywatelska.ilawa.pl
  4. Każdy głosujący ma do rozdysponowania maksymalnie 5 punktów na projekty inwestycyjne i maksymalnie 5 punktów na projekty nieinwestycyjne. Dopuszcza się możliwość głosowania tylko na projekty inwestycyjne lub tylko na projekty nieinwestycyjne.
  5. Mieszkaniec może głosować tylko raz bez możliwości modyfikowania, zmiany i ponownego przyznawania punktów.

Otwarte będą 2 lokale wyborcze, w których uzyskacie Państwo pomoc przy elektronicznym głosowaniu:

  • Informacja Turystyczna w Iławie ul. Niepodległości 13
  • Centrum Aktywności Lokalnej w Iławie ul. Wiejska 2 d

Czynne:

  • 23 września (piątek) od 16:00 do 18:00
  • 24 września (sobota) od 10:00 do 18:00
  • 25 września (niedziela) od 10:00 do 18:00
głosowanie ibo plakat

i

Autor: UM Iława

QUIZ. Historia i teraźniejszość. Większość pada przy piątym pytaniu!

Pytanie 1 z 10
Bolesław Chrobry został koronowany na króla Polski w...
FURIA Polaków! Wyjdziemy na ULICE! Pogonię rząd KIJEM! | Komentery

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!